BERKAY ÇAKIR'IN MECLİS ÜYELİĞİ DÜŞTÜ

BERKAY ÇAKIR'IN MECLİS ÜYELİĞİ DÜŞTÜ
Yasa gereği başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiği meclis üyesi olduğu dönemde başkan yardımcısı olarak imza attığı gerekçesi CHP'li Berkay Çakır'ın yeni dönem meclis üyeliği düşürüldü.Edinilen bilgiye göre...

Yasa gereği başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiği meclis üyesi olduğu dönemde başkan yardımcısı olarak imza attığı gerekçesi CHP'li Berkay Çakır'ın yeni dönem meclis üyeliği düşürüldü.

Edinilen bilgiye göre Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Berkay Çakır yasa gereği başkan yardımcılığı görevinden istifa etmişti. Meclis üyesi olarak görevine devam eden Çakır'ın OSB yapımı ile ilgili Trakya Kalkınma Ajansındaki imza metnine başkan yardımcısı olarak imza attığı yansımıştı. AK Parti bu durumu ilçe seçim kuruluna taşımıştı. İlçe seçim kurulu Çakır'ın meclis üyeliğinin düşünülmesine karar verdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan AK Partili  avukat Egemen Güngör "itirazımız karara bağlandı. Resmi olarak tebligat yapılmadı ama şifai olarak bilgi verildi. Çakır'ın meclis üyeliği düşürüldü" dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Berkay Çakır "parti avukatımız tarafından ilçe seçim kurulu arandı böyle bir durumun olmadığı söylendi. Tarafımıza yapılmış bir tebligat yoktur" diye konuştu.