BİR BAŞKAN DAHA ADAY ADAYI OLDU

BİR BAŞKAN DAHA ADAY ADAYI OLDU
Cumhuriyet Halk Partisi eski Muratlı İlçe Başkanı Ufuk Gençtürk parti binasında 2019 yerel Seçimlerinde Muratlı Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.6 yıldır Muratlı CHP İlçe Başkanlığı yapan Ufuk Gençtürk...

Cumhuriyet Halk Partisi eski Muratlı İlçe Başkanı Ufuk Gençtürk parti binasında 2019 yerel Seçimlerinde Muratlı Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıkladı.

6 yıldır Muratlı CHP İlçe Başkanlığı yapan Ufuk Gençtürk parti binasında sevenleri ile bir araya gelerek 2019 yerel seçimlerinde Muratlı Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Yüzlerce partilinin yanı sıra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’da Ufuk Gençtürk’ü yalnız bırakmayarak destek verdi.

İlçe başkanlığı sürecinde partili ayırmaksızın herkesin yardımına koştuğunu belirten Gençtürk, “6 yıla yakın bir zaman onurla, gururla görev yaptığım Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığım sürecinde, ilçemizde yaşayan partili partisiz herkese elimin erdiği, dilimin döndüğünce yardım etmeye çalıştım. Allah’ın izni, sizlerin de desteğiyle Muratlı Belediye Başkanlığı’na adayım. Huzurlarınızda aday adaylığımı açıklıyorum. Aday adaylığı süreci siyasi partilerin aile içinde bir yandan tatlı bir rekabet duygusunun yaşandığı, bir yandan da tüm parti üyelerinin partiye olan aidiyetinin arttığı bir süreçtir. Sevgi ve saygı çerçevesinde yürütülen bu aday adaylığı sürecinin sonunda belirlenecek olan belediye başkan adayımızı desteklemek, tüm parti üyelerinin olduğu gibi biz belediye başkan aday adaylarının da öncelikli görevi olmalıdır. Aday adaylarının açıklandığı bugünleri ben parti içi demokrasi şöleni olarak görmekteyim. Ve siz değerli yol arkadaşlarımın da bu süreci şölen gibi görmesini temenni etmekteyim. Bu parti içi demokrasi şöleni son bulup partimizin Belediye Başkan aday adayı belirlendiğinde birlik ve beraberliğimizin devam etmesi en büyük arzumuzdur. Aday adaylığını açıklayan ve açıklamaya hazırlanan tüm arkadaşlarıma bu yolda başarılar diliyorum. Belediye Başkan Adayı olarak partim tarafından bu göreve layık bulunursam, Aday Adayı diğer arkadaşlarımın en büyük destekçilerimden olacaklarından kuşku duymuyorum. Yine benim dışımda diğer aday adayı arkadaşlarımdan birinin Belediye Başkan adaylığına layık görülmesi durumunda, belediye başkan adayı arkadaşımızın en büyük destekçisi ben olacağım” dedi.

Açıklamanın sonunda diğer aday adayları Güler Aktaş ve Nebi Tepe’yi de yanına davet ederek ellerini havaya kaldıran Ufuk Gençtürk Cumhuriyet Halk Partisi’nde demokrasi şöleni böyle olur diyerek “Kazanan Muratlı Olsun” dedi.