BİR İLÇE DAHA DOĞALGAZA KAVUŞTU

BİR İLÇE DAHA DOĞALGAZA KAVUŞTU
Tekirdağ'ın kış aylarında havası kirli ilçelerinden biri olan Hayrabolu'ya, doğalgaz getirilmesi için başlatılan çalışmalar tamamlandı.Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde törenle ilk doğalgaz ateşi yandı. Hayrabolu Belediye...

Tekirdağ'ın kış aylarında havası kirli ilçelerinden biri olan Hayrabolu'ya, doğalgaz getirilmesi için başlatılan çalışmalar tamamlandı.

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde törenle ilk doğalgaz ateşi yandı. Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan ve GAZDAŞ Trakya Bölge Direktörü Tamer Akaslan’ın da katıldığı tören ile Hayrabolu'ya ilk gaz ateşlendi.

HAYRABOLU İÇİN TARİHİ GÜN

Doğalgazın Hayrabolu'ya gelmesinin ilçe için tarihi ve önemli bir gün olduğunu belirten Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan "Bugün Hayrabolu’muz için tarihi ve önemli bir gün. GAZDAŞ Trakya Bölge Direktörü Sn. Tamer Akaslan’ın katılımıyla, Belediye Başkan Yardımcılarımız Zekeriya Uzun, Şakir Tasar, Belediye Meclis üyelerimiz ve AK Parti İlçe Başkanımız Egemen Türkay Güven ile birlikte, ilk doğalgaz ateşini ilçemizde yaktık. Hayrabolu’muzun daha temiz bir havaya ihtiyacı var, bunu da doğal gaz kullanımını yaparak başaracağız. Doğalgaz çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemiz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

SADECE MALKARA VE HAYRABOLU'DA DOĞALGAZ YOKTU

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez geçtiğimiz aylarda Malkara ve Hayrabolu ilçelerine doğalgazın gelmesi için bu yıl çalışmalarına başlanacağını söylemişti. Tekirdağ'da 11 ilçenin dokuzuna doğalgaz gelirken sadece Malkara ve Hayrabolu’ya gelmemişti.