BİR MASASI OLAN EMLAKÇI OLMASIN

BİR MASASI OLAN EMLAKÇI OLMASIN
İnsanların doktorunu avukatını seçtiği gibi gayrimenkul danışmanını da seçmesi gerektiğini kaydeden Kapçak Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlığı Firması Sahibi Sedat Kapçak, “Bir yatırım olmadığı için her önüne gelen...

İnsanların doktorunu avukatını seçtiği gibi gayrimenkul danışmanını da seçmesi gerektiğini kaydeden Kapçak Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlığı Firması Sahibi Sedat Kapçak, “Bir yatırım olmadığı için her önüne gelen emlak ofisi açabiliyor. Dolayısıyla 3-5 ay çalışıp sonra kapatıyorlar. Kalıcı olmuyorlar. Sektörün sıkıntılarını bilmiyorlar. Bir masa sandalyesi olan emlakçı olmasın” dedi.

Kapçak Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlığı Firması Sahibi Sedat Kapçak, sektörün içinde bulunduğu durumu anlattı. Sektöre en büyük zararı önüne gelenin emlak ofisi açmasının verdiğini kaydeden Kapçak, emlakçılık sektöründeki gelişmeleri paylaştı.

HER ÖNÜNE GELEN EMLAK OFİSİ AÇIYOR

Emlak sektörünün geniş bir alan olduğunu söyleyen Kapçak Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlığı Firması Sahibi Sedat Kapçak, “4 yıldır Kapçak Emlak olarak Tekirdağ’da faaliyetlerimize devam ediyor.  Bu sektör lebi derya bir sektör. Her sektörde olduğu gibi sektörümüzde de doğru ve yanlış insanlar var. İnsanlarımız nasıl doktorunu avukatını seçme hakkına sahipse gayrimenkul danışmanını da seçme hakkına sahip olmalılar. Yatırımcılar da iyi danışman seçip öyle hareket etmeliler. Bugün 50 bin lira parası olan insan da bizim için yatırımcıdır 500 bin lirası olan da bizim için yatırımcıdır” diye konuştu.

BİR MASA BİR SANDALYESİ OLAN EMLAKÇI OLMASIN

Önüne gelenin emlakçı olmaması gerektiğinin altının çizen Kapçak, “Bizim insanımız her şeyin iyisini biliriz diyor. Maliye Bakanında daha iyi maliyeyi yönetiriz. Teknik direktörden daha iyi takım yönetiriz. Aslında bir şey bildiğimiz yoktur. Herkes işini yapmalı. Herkes her işten anladığı için böyle. Emlak sektöründe de aynı durum hakim. Bir yatırım olmadığı için her önüne gelen emlak ofisi açabiliyor. Dolayısıyla 3-5 ay çalışıp sonra kapatıyorlar. Kalıcı olmuyorlar. Sektörün sıkıntılarını bilmiyorlar. Bir masa sandalyesi olan emlakçı olmasın. Bu iş tecrübe isteyen bir iş. Bu işi bilmesi lazım.  imar durumu, kat ittifakı nedir bunları bilmesi lazım. İmar planında ÖA yazıyor.  Bunu normal vatandaş bilmez. Yani önleme alanıdır. Zeminde sıvılaşma var. Bunu o dediğimiz emlakcılar bilmiyor. Yatırımcısına 100 bin liralık yeri 200 bin liraya aldırıyor. Gerçekten işi bilen adam çıktığında satamıyorlar” dedi.

DEVAMLILIK İÇİN YATIRIMCIYA KAZANDIRMA ZORUNDASINIZ

Ofiste müşteri beklemenin artık son bulduğunu kaydeden Kapçak, “Kapçak Emlak olarak biz kendimizi iyi yetiştirdik. Bu konuda dersler sertifikalar aldık. Belki bir harita mühendisi kadar bilemem ama en az onun yarısı kadar onu iyi bilirim. Günden güne istihdam ettiğimiz insan sayısı artıyor. Bu işler kazan kazandır. Birileri ekmek yesin istiyoruz. Bu sektörde devamlılık istiyorsanız yatırımcılarınıza kazandırmak zorundasınız. Bir günlük ticaret yapmayacaksınız. Arkadaşlarımız hepsi işinde uzman. Emlak sektöründe ofiste oturup bekleme dönemi bitti. Birebir alış veriş olacak. İnsanların ayağına gideceksin. Ne istiyor iyi anlayacaksın. İhtiyaçlar çok önemli.  Evi olan adama siz ev satamazsınız. İhtiyaçları iyi tespit etmek lazım” ifadelerini kullandı.

YAZ DÖNEMİNDE 50 MİLYONLUK YATIRIM GETİRDİK

Kapçak emlak olarak yatırımcıları Tekirdağ’a çektikleri bilgisini veren Kapçak, “Biz İstanbul yatırımcısını Tekirdağ’a getiriyoruz.  İstanbul yatırımcısına 2018 yazına 50 milyonluk Tekirdağ’a yatırım yaptırdık. Arazi aldırdık tarla aldırdık. Bunlar bu olanlara gelecekte yatırım yapacak. Tekirdağ Merkezde iş az. Pompacı ve kasiyer bir nesi yetişiyor. Bu insanlar buralarda fabrikalar kuracak. İnsanlarımızın çalışacağı fabrikalar kurdurmayı amaçlıyoruz. Çok güçlü firmalar buralara ilgi gösteriyor. Bu firmalar fabrika açarak Tekirdağ’a iş gücü anlamında katkı sağlayacak.” Diye sözlerini tamamladı.