BİR O KALMIŞTI SONUNDA TAŞINDI

BİR O KALMIŞTI SONUNDA TAŞINDI
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde kamu binalarının bir bir taşınması nedeniyle şehir merkezinde hiçbir kamu binası kalmadı. Son olarak da deftarlık Hürriyet Mahalllesi’ne taşındı.Şehir merkezindeki yaklaşık 10 kamu...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde kamu binalarının bir bir taşınması nedeniyle şehir merkezinde hiçbir kamu binası kalmadı. Son olarak da deftarlık Hürriyet Mahalllesi’ne taşındı.

Şehir merkezindeki yaklaşık 10 kamu binası yeni modern binalarına taşındı. İlk olarak Büyükşehir Belediyesi eski binasından taşındı. Bina yıkılarak yerine otopark yapıldı. Daha sonra evlendirme dairesi ve tapu binaları taşındı. Taşınma kaymakamlık binası, vergi dairesi, valilik, adliyei müftülük binalarıyla devam etti. Bunun yanında milli eğitim müdürlüğü, şoförler odası yeni binalarına taşındı.

Son olarak vergi dairesi binasında deftardarlık kalmıştı. O da bugün itibarıyla taşındı. Şehir merkezinde PTT ve birkaç banka harici hiçbir kamu binası kalmadı. Ayrıca yakın zamanda Telekom da yeni binasında hizmet verecek.

Tarihi valilik binasının restoresinin tamamlanmasının ardından valilik yeniden eski yerine taşınacak. Çevresinde bulunan adliye ve vergi daireleri binaları da yıkılacak.