BİR TOKAT ONUN HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

BİR TOKAT ONUN HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
FERHAT AKGÜN-ÖZEL HABERTekirdağ’ın Çorlu ilçesinin en büyük restoranlarından birinin sahibi olan Mehmet Aslan yıllar önce bir pantolon bir gömlek geldiği Tekirdağ’da azmederek başarılı bir işadamı oldu. Baba tokadıı...

FERHAT AKGÜN-ÖZEL HABER

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinin en büyük restoranlarından birinin sahibi olan Mehmet Aslan yıllar önce bir pantolon bir gömlek geldiği Tekirdağ’da azmederek başarılı bir işadamı oldu. Baba tokadıı sonucu köyünü terk ederek Tekirdağ’a yerleşen Aslan, yıllarca karpuz satarak kamyon kasalarında yatarak bu günlere geldi.

KÖYÜNDE HAYVAN OTLATIYORDU

Trakya’nın en büyük Steak (biftek) restoranını Kekik’i Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde açan Mehmet Aslan ilginç bir başarı hikayesine sahip. Malatya’nın Arguvan ilçesi Ermişli köyünde dünyaya gelen Aslan, köyünde babasına ait hayvanları otlatarak aile bütçesine katkı sağlıyordu.

BABA TOKADI İLE BAŞLAYAN HİKAYESİNİ BAŞARILI BİR İŞADAMI OLARAK SÜRDÜRÜYOR

Bir gün hayvan otlatmaya gitmediği için babasından tokat yiyen Aslan, babasına kızararak köyünü terk etti. 1988 yılında İstanbul’da karpuz satarak geçimini sağlayan ağabeyinin yanına gelen Aslan, daha sonra Tekirdağ’da çalışmaya başladı. Burada fındık, mandalina, karpuz satan Aslan, birikimleri ile müteahhitlik işi yaptı. Marketçilik işini de yapan Aslan şimdilerde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nın üst katında bulunan Trakya’nın en büyük et restoranından birisini işletiyor. Aslan baba tokatı ile başlayan hikayesini başarılı bir işadamı olarak sürdürüyor.  Biri kız bir de erkek olmak üzere 2 çocuk babası olan Aslan'ın işlerinde en büyük destekçisi ise üniversite okuyan oğlu Alican Aslan.

BABAM İYİ Kİ DE O TOKADI ATMIŞ

Hayat hikayesini Odak Haber’e anlatan 2 çocuk babası Aslan “Malatya Arguvan ilçesi Ermişli köyünde doğdum. 1988  yılında köyümüzde davara gitmeyince babam bana bir tokat attı. Bende köyü terk ederek İstanbul’a geldim. İstanbul’u köy gibi biliyordum. Köyden şehire gelmişim. Köyden kaçtım geldim. Abim Abdullah İstanbul’daydı. Yerini bilmiyorum. Hale gittim abim karpuz satıyor dedim Kadıköy’de abimi buldum orada karpuz sattık. İstanbul’a geldiğim gün rahmetli Özal’a suikast düzenlenmişti.  Oradan Tekirdağ’a geldim. Yeniçiftlik sahilinde fındık satmaya başladım. Fındık, mısır sattım. Bir kamyonet aldık mandalina kavun karpuz sattık. 1991 yılında 16 dairelik bir inşaat yaptım abimle. Daha sonra market işine girdik. Evlendik çocuk çoluğa karıştım. Abimle ayırılarak çiftlik satın aldım. O işte pek başarılı olamadım. Tekrar market işi yaptım. Şimdi ise restoran işi yapıyorum. Trakya’nın en büyük et restoranı. Yemeği içmeyi seven biriyim. Etten iyi anlıyorum. Sebze meyve işi zaten bizim işimiz. Rahmetli Enis abi bize burayı önerdi. Ticaret ve sanayi odasının üzerine bu restoranı açtık. Bir ay İstanbul’da araştırma yaptım. Çorlu’da steak (biftek)  üzerine bir yer açalım dedik. Başarılı da olduk. Mekanımız geniş ferah büyük.  Geçmişe baktığımda babam o dayağı iyi ki de atmış diyorum. Dayak cennetten çıkmadır. Bir de baba dayağı olursa” dedi.