BIRAKTIĞI YERDEN SİYASETE DEVAM EDECEK

BIRAKTIĞI YERDEN SİYASETE DEVAM EDECEK
CHP Süleymanpaşa’da kısa bir süre sonra yapılacak ilçe başkanlığı adaylığı için 2 aday ortaya çıktı. Eski Başkan İlker Yağcıoğlu ve yine eski merkez ilçe başkanı Murat Emre Kervancılar adaylık çalışmalarına başladılar.İLÇEYE...

CHP Süleymanpaşa’da kısa bir süre sonra yapılacak ilçe başkanlığı adaylığı için 2 aday ortaya çıktı. Eski Başkan İlker Yağcıoğlu ve yine eski merkez ilçe başkanı Murat Emre Kervancılar adaylık çalışmalarına başladılar.

İLÇEYE 2 ADAY

CHP’de kongre takviminin belirlenmesinin ardından il ve ilçe başkanlıkları için adaylarda ortaya çıkma başladı. CHP Süleymanpaşa’da ilçe belediye başkanlığı adaylığı için istifa eden CHP Süleymanpaşa Eski İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu ve eski merkez ilçe başkanı Murat Emre Kervancılar adaylık için çalışmalara başladı.

İLE TALEP YOK

Öte yandan il başkanlığı için de şimdilik bir talebin olmadığı öğrenildi. Makine Mühendisi Şeref Güral’ın yakın çevresi ile başkanlık için aday olacağını paylaştığı kaydedildi. Yine daha önce yakın çevresi ile aday olmayı düşündüğünü paylaşan Çorlu Eski Belediye Başkanı Ünal Baysal’ın nasıl bir yol izleyeceği de merak konusu. İl Başkanlığı seçimlerinde Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ve milletvekillerinin de kararının önemli olacağı konuşuluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ise milletvekilleri aksine mevcut başkan Mehmet Ali Işıkgör ile yola devam edilmesi görüşünde olduğu kulislere yansıyor.