BİRİKİM VE TECRÜBEMİ ŞEHRİME AKTARACAĞIM

BİRİKİM VE TECRÜBEMİ ŞEHRİME AKTARACAĞIM
Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu. Başvurusunu yapan, Ümet, “Borçlu olduğum şehre vefa borcumu ödemem lazım. BU kadar bilgi ve birikimim var. Dedim ki...

Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adayı oldu. Başvurusunu yapan, Ümet, “Borçlu olduğum şehre vefa borcumu ödemem lazım. BU kadar bilgi ve birikimim var. Dedim ki o sene bu sene. Adayım, hayalimdeki şehir için adayım. Mutlu ve güvenli bir şehir için adayım” dedi.

BAŞVURUSUNU YAPTI

Tekirdağlı emekli albay, inşaat mühendisi Sebahattin Ümet, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Hüseyin Uzunlar’a AK Parti’den Süleymanpaşa’ya aday adaylığı başvurusu yaptı. Ümet’in başvurusunu alan Uzunlar, “Sebahatin başkanım aday adaylığı başvurusunu yaptı. İlçemiz için, ilimiz için hayırlı uğurlu olsun. Allah yolunu bahtını açık etsin. Biz Sebahattin Başkanımla 2014 yılından beri siyaset mecrasında mücadele veriyoruz. Gönlümüz kalbimiz bir yolu açık olsun” dedi.

BUGÜN ÖNEMLİ BİR GÜN

Başvuruya eli ve çocuğu ile birlikte gelen Ümet, Burada yaptığı açıklamada, “Değerli dostlarım aslında bugün  çok yüksek bir motivasyonla buraya geliyordum. 7 evladımızın şehit olması beni çok üzdü. Aslında bugün çok güzel bir gün. Yüce Atatürk’ü anma günü. Ülkemize büyük şeyler kazandırdı. Onu da burada saygıyla anıyorum” dedi.

MUTLU BİR ŞEHİR İÇİN ADAYIM

24 yıl subaylık 8 yıl da inşaat mühendisliği tecrübesi olduğunu kaydeden Emekli Albay Ümet, “Benim bir hayalim var. Meslek icabı farklı şehirler gördüm. Çok güzel şehirler gördüm. Bukadar güzel coğrafyada yaşayan insanların bu kadar kötü bir ortamda yaşamasına anlam veremiyorum. Diğer şehirlerle şehrimiz kıyasladım. İnsana ve tabiata saygı….Tek fark bu. Ben 24 sene subaylık yaptım. Devleti öğrendim. Son 8 senede inşaat mühendisliği yapıyorum kendi şirketimde özel sektörü de öğrendim. Bu birikimi yansıtmam lazım dedim. Borçlu olduğum şehre vefa borcumu ödemem lazım. BU kadar bilgi ve birikimim var. Dedim ki o sene bu sene. Adayım, hayalimdeki şehir için adayım. Mutlu ve güvenli bir şehir için adayım” diye konuştu.