BİRİKİMLERİNİ ÇALMIŞLARDI YAKALANDI

BİRİKİMLERİNİ ÇALMIŞLARDI YAKALANDI
Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde 20 bin TL değerinde altın çalarak kayıplara karışan iki zanlı, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekiplerince kıskıvrak yakalandı.Geçtiğimiz günlerde kimliği...

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde 20 bin TL değerinde altın çalarak kayıplara karışan iki zanlı, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekiplerince kıskıvrak yakalandı.

Geçtiğimiz günlerde kimliği bilinmeyen kişiler tarafından Çerkezköy ve Kapaklı’da bulunan 4 farklı adreste hırsızlık olayı gerçekleşti. Son olarak da Kapaklı Bahçelievler Mahallesi’ndeki bir adrese giren hırsızlar, 20 bin TL değerindeki mücevherleri çalarak kayıplara karıştı. Hırsızların peşine düşen Asayiş Büro Amirliği ekipleri, zanlıların izini Çerkezköy’de bulmayı başardı. 3 kişi oldukları tespit edilen hırsızlardan 1’i firar ederken, diğer ikisi çalıntı olduğu değerlendirilen mallarla yakalandı.

BİRİ FİRAR ETTİ

Edinilen bilgilere göre 4 evi adeta soyup soğana çeviren üç hırsız, Çerkezköy’de kiraladıkları apart dairenin yakınlarında yakalandı. Emniyet ekiplerinin operasyonunda S.K. ile Ş.M. isimli hırsızlar yakalanarak gözaltına alınırken, olayla ilgili olduğu öğrenilen M.P. isimli bir zanlı firar etti.

ZİYNET EŞYASI VE NAKİT PARA ELE GEÇİRİLDİ

Zanlıların kaldıkları evde ve kullandıkları araçta aramada gerçekleştiren polis ekipleri bir miktar ziynet eşyası, 1 adet pompalı tüfek, 6 adet cep telefonu ve 2 adet tablet ve 1850 TL nakit para ele geçirdi. Çalıntı olduğu değerlendirilen eşyalara ve tüfeğe el konulurken, gözaltına alınan S.K. ve Ş.M., emniyetteki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edildi. Olayla ilgili yürütülen soruşturma sürüyor.

Kaynak: Kapaklı Gazetesi