BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ AÇILDI

BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ AÇILDI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çorlu Trafik Eğitim Parkı’nın açılış töreni gerçekleşti. Törende konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, trafik kültürünün küçük yaşlarda çocuklara...

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çorlu Trafik Eğitim Parkı’nın açılış töreni gerçekleşti. Törende konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, trafik kültürünün küçük yaşlarda çocuklara kazandırılması gerektiğini söyledi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Çorlu’da gerçekleştirdiği önemli projelerden biri olan Trafik Eğitim Parkı tamamlanarak gerçekleştirilen törenle halkın hizmetine sunuldu. Çocukların uygulamalı trafik eğitimi alabilmesi amacıyla gerçekleştirilen geleceğe dönük Trafik Eğitim Parkı projesi sayesinde binlerce çocuk trafik eğitimine erken yaşta başlayacak ve hem yaya hem de sürücü olarak kurallara uymanın öneminin farkına varacak.

Açılış törenine Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Çorlu Kaymakam Vekili ve Marmara Ereğlisi Kaymakamı Sıdkı Zehin, Ergene Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Ulaşım Dairesi Başkanı Erdin Erol, İlçe Emniyet Müdürü Serdar Kurtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Birkan Korkmaz, başkan yardımcıları, daire başkanları, meclis üyeleri, protokol mensupları, siyasi parti temsilcileri, Çorlu Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi'nin idari ve teknik personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Eğitim, dönemin toplumundan etkilenerek, gelecekteki toplumu oluşturmak ve geliştirmek için vardır. Toplumun gelişimi, değişimi, oluşumu ve bireyin toplumsallaşması noktasında eğitimin rolü ve önemi büyüktür. Zira sağlıklı bir toplum iyi yetiştirilmiş bireylerin birleşmesinden oluşmaktadır. Uyumlu, bilinçli, kurallara uyan, çevresine duyarlı ve saygılı bir nesil yetiştirmek için öncelikle çocuklarımıza kaliteli bir eğitim ortamı sağlamamız çok önemlidir.

‘Çocukların Rol Modeli Ebeveynler’

Şehirlerimiz geliştikçe, büyüdükçe trafik ile beraberinde getirdiği sorunlar hayatımızın önemli bir parçası hâline geldi. Bilinçsiz sürücü ve yayaların trafikte var olmasının hepimizin hayatı için bir tehlike arz ettiğini unutmamamız gerektiğini düşünüyorum.

Bu sebeple; trafik eğitimi, çocuklarımıza verebileceğimiz en önemli eğitimlerden biridir. Zira trafik kültürünün küçük yaşlarda çocuklarımıza kazandırılması gerekiyor. Bu konuda da önce ebeveynlere, sonra da eğitimcilere büyük işler düşüyor. Tabii bu noktada, trafik eğitimi sadece trafik kurallarının anlatılması, öğretilmesi ve bu konuda çocukların bilgilendirilmesinden ibaret de olmamalı. Trafik eğitimi içerisinde saygı, sevgi, hoşgörü ve sabır da olmalı. Tabii bizim de, ebeveynlerini rol model olarak gören çocuklarımıza örnek olmamız, dolayısıyla trafik kurallarına hassasiyetle uymamız gerekiyor.” dedi.

‘Trafik Eğitimi Küçük Yaşta Başlamalı’

Başkan Sarıkurt’un ardından konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Çocuklarımıza verilecek trafik eğitiminin öğrencilik yıllarından başlaması gerekiyor. Minyatür bir şehir görünümüne kavuşturduğumuz parkımızda çocuklarımıza eğitim vereceğiz. İl Milli Eğitim Müdürümüze ve İl Emniyet Müdürümüze de çok teşekkür ediyorum. Belediyemiz kadar onların da bu projeye sahip çıkmasıyla ortaya çıkan bu eğitici parkın şehrimize, Çorlu'muza ve bütün çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın hizmete açılmasıyla tören sona erdi.