BORÇLARINI ÖDEDİLER AMA İCRA YAĞIYOR

BORÇLARINI ÖDEDİLER AMA İCRA YAĞIYOR
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir giyim mağazasının senet karşılığı sattığı ürünlerin ücreti ödenmesine rağmen avukatlık ofisinden müşterilere borcu varmış gibi sürekli icra takibi yapıldığı iddia edildi....

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir giyim mağazasının senet karşılığı sattığı ürünlerin ücreti ödenmesine rağmen avukatlık ofisinden müşterilere borcu varmış gibi sürekli icra takibi yapıldığı iddia edildi. Onlarca müşteri ise duruma isyan etti.

Bir kıyafet aldılar ve hayatları karardı! İddiaya göre Tekirdağ'da bir giyim mağazası eski müşterileri ile kefillerini sahte senetle dolandırdı. Yıllar sonra karşılarına çıkan icra senetleriyle karşı karşıya kalan mağdurlar büyük şok yaşadı. Binlerce insanın ise bu yolla mağdur olduğu kaydedildi. Şikayetvar.com’a ise binlerce şikayet yansıdı.

Bir mağdur, “2000 sn mont aldım. Ödedim senet ana bayide dediler. Bir kağıt verdiler 2018 sn'sinde 2750 icra çıkardılar. Herkes mağdur buna dur diyecek merci yok mu? Lüleburgaz 2'nci icra da hemen onaylıyor telefon ediyorum 2000 TL ver diyor Çelik Avukatlık Bürosu tahminim biliyor ama davayı alıyor ya psikolojim bozuldu” dedi.

Bir başka mağdur, “2009 yılında almış olduğum ürün için adıma 2013 yılında senet düzenlemiş 100 liralık ayakkabı için 10.000 TL para talep ediyor. İmzalar kesinlikle bana ait değil 2013 yılında Tekirdağ’a bile gitmedim. Avukatları Lüleburgaz’da cihaner çelik hukuk bürosundan sürekli aranıp evime haciz geleceğini bildiriyorlar. Şu an bildiğim 15 kişi bu şekilde davalık” diye dile getirdiler.

Bir başka müşteri ise “Mont almıştım. Taşındığımdan dolayı taksitleri ve borcumu unutmuştum, bu süre zarfında hiçbir şekilde borcumla ilgili bilgilendirme yazısı iletilmedi. 14.09.2017 tarihi ile icra takibi başlatılmış ve yaklaşık 3.500 TL gibi bir rakam istemekteler. Madem borcum var ve bu borcun takibini yapmak sizin sorumluluğunuzda üzerinden 9 yıl geçtikten sonra neden bilgi veriliyor. Konuyla ilgili destek rica ederim” dedi.

Bir başka mağdur, “Müşterilerinin imzasını taklit ederek onlarca müşterisini mağdur etmekte. Bu mağdurlardan biri de benim. 2009 yılında alışveriş yaptığım firma hakkımda 2013 yılında imzam taklit edilerek düzenlediği bir senetle icra takibi başlattı. Savcılığa gidip şikayet ettiğimde tek mağdurun ben olmadığımı gördüm. Benim haricimizde 7-8 kişi daha sahte senetten dava etmiş. Her gün firmaya açtığı dava yüzünden adliye koridorlarını mağdurların doldurduğunu öğrendim. İşin tuhaf yani benimle birlikte mahkeme sırasını bekleyen mağdurlardan çoğu bilmediklerinden savcılığa suç duyurusunda bulunmamıştı. Psikolojimiz tamamen bozuldu” dedi.

Bir başka şikayette de “Adıma düzenlenen senet ve bana ait olmayan imza için mahkeme açtım. Bugün ilk davam görüldü. Bugün davanın görüldüğü salonda sabahtan 10 dava vardı ve 6 tanesi borca itiraz davalarıydı. Nasıl oluyor da bu işler buralara kadar geliyor? İmza örneklerimizi verdik. Kimse kimsenin hakkına giremez, şimdi sonucu bekliyorum” diye tepkisini dile getirdi.

Bir şikayette ise “2010 yılında aldığım ürün için bugün icra kağıdı gönderiyor oysaki taksitlerimi tek tek ödedim ama senedimi almadığım için tek senet yapmışlar Lüleburgaz'dan aldığımdan senetler Tekirdağ'da diye oyaladılar şimdi ödenmiş borç için 8 sene önceye dönüp avukat parasıyla ödememi istiyorlar ve bunu çok kişiye yapmışlar” diye tepki gösterdiler.

Bir başka şikayette ise “2010 yılında alınan bir ürüne kefil oldum ürün fiyatı 74 TL bana 2018 yılında icra kağıdı geliyor borcunuz var diye beni bu zamana kadar arayan yok ve senet 2017 yılına ait olarak gösterilerek sahte imza ile tekrar düzenlenmiş. Şu anki borcumun 2200 TL olduğunu söylüyorlar” diye konuştular.