BU GENÇLERDE HAYAT VAR

BU GENÇLERDE HAYAT VAR
Ulusal yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Okul Müdürleri ve öğretmenleri eşliğinde Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ı ziyaret ettiler.Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yıldırım;...

Ulusal yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Okul Müdürleri ve öğretmenleri eşliğinde Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım’ı ziyaret ettiler.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yıldırım; “Bir çevreniz olsun, arkadaşlarınız olsun. Sporla, müzikle ilgilenin. Bunlar önemli şeylerdir. Eskiden büyüklerimiz dışarı çıkmayın, ders çalışın derdi. Şimdi gençlerimize çıkın dışarı diyoruz. Bunu söylemek zorunda kalıyoruz. Kaynaşmayı öğrenmek, yardımlaşmayı öğrenmek çok önemlidir. Gençlerimiz çok bireyselleşiyorlar. Kendi kendine yetebileceklerini düşünüyorlar. Başkaları ile ilgilenmez hale geliyorlar. Sizlerden diğer arkadaşlarınızı da teşvik etmenizi bekliyoruz. Siz onlara örnek olacaksınız. Hepinizi tebrik ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum. Sizlerden umutluyuz.” dedi.

Ulusal yarışmalarda dereceye giren öğrencilerden; Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Yuşa Can Dinç ve Bünyamin Tokdemir, TÜBİTAK 26. Bilim Olimpiyatlarında altın ve bronz madalya kazanmışlardır. Namık Kemal Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Zülal Alev Erkan, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından düzenlenen Kış Kupası Yelken Yarışlarında Laser 4.7 kategorisinde Türkiye 1. olmuştur.  Namık Kemal Lisesi 9. Sınıf öğrencisi Esma Doğa Duran Türkiye Satranç Şampiyonasında 15 yaş kategorisinde Türkiye 1. olmuştur. Süleymanpaşa Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Elif Esame Paşaoğlu, ÖNDER İmam Hatipler Derneğinin ülke genelinde düzenlediği Kültür ve Sanat Ödülleri Yarışması kapsamında “Yılın Kültür ve Sanat Projesi” kategorisinde “Sosyal Medyayı Bilinçli Kullanma konusundaki başarısı ile 1. oldu.