BU İDDİA GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

BU İDDİA GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞTÜ
Tekirdağ’da 255 muhtarın Başkan Kadir Albayrak’ın 2019 yerel seçimlerinde tekrar CHP’den Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak görmek için imza verdikleri iddia edildi. Listede imzası bulunan bazı isimlerin yerine sahte...

Tekirdağ’da 255 muhtarın Başkan Kadir Albayrak’ın 2019 yerel seçimlerinde tekrar CHP’den Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak görmek için imza verdikleri iddia edildi. Listede imzası bulunan bazı isimlerin yerine sahte imza atıldığı öne sürüldü. Bazı muhtarlara da imzanın niçin attırıldığının söylenmediği iddia edildi.

İMZALAR KILIÇDAROĞLU’NA GİTTİ

Tekirdağ'da 255 muhtarın, imza toplayarak Başkan Kadir Albayrak'ın 2019 yerel seçimlerinde tekrar CHP'den Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak görmek istedikleri öne sürüldü. Bu durumu haber haline getiren büyükşehir paralı olarak ulusal bir yayın organına haber yaptırdı.

İMZALARIN SAHTE OLDUĞU İDDİASI

Öte yandan 255 imzanın birçoğunun muhtarlar yerine belediye görevlileri tarafından atıldığı öne sürüldü. Yine imza attırılan muhtarlara Albayrak’ın adaylığı için imza attığının ise söylenmediği kaydedildi. İsmini açıklamayan bir muhtar, “Bana belediye işleri için imza atacaksın dediler. Ben AK Partiliyim kesinlikle bu duruma imza atmam. Beni kandırdılar” dedi. Bir ilçenin merkez mahallelerinden bir muhtar ise, “Ben imza atmadım. Listede arkadaşlar benimde imzamın olduğunu söylüyorlar. Ben kesinlikle imza atmadım. İmza atılmışsa sahte imzadır” diye konuştu.

MUHTARLAR: LİSTE AÇIKLANSIN

Bazı Muhtarlar ise listenin kamuoyuna ve basına açıklanmasını istiyor. Listedeki imzaların sahte olup olmadığının bu şekilde anlaşılacağı kaydedildi. Telefonla ulaştığımız mahalle muhtarlarının bazıları ise mahallelerine hizmet gelmez korusu ile istemeyerek imza verdiğini söyledi.