Bu kaldırımlar Süleymanpaşa’ya çok yakıştı

Bu kaldırımlar Süleymanpaşa’ya çok yakıştı
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 3 noktada yapımı devam eden baskı beton kaldırımlar vatandaşlar tarafından beğeni topladı.BASKI BETON KALDIRIM ATAĞISüleymanpaşa Belediyesi alt yapıdan sonra üst yapıda da çalışmalarını...

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından 3 noktada yapımı devam eden baskı beton kaldırımlar vatandaşlar tarafından beğeni topladı.

BASKI BETON KALDIRIM ATAĞI

Süleymanpaşa Belediyesi alt yapıdan sonra üst yapıda da çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.Sıcak asfalt ve beton asfalt çalışmalarını tamamlayan  Belediye Yüzüncü Yıl Mahallesi Ekrem Tanti ve Uğur Mumcu caddeleri Namık Kemal Mahallesi Toki Konutları çevresini yeni nesi beton baskı yöntemi ile kaldırıma kavuşturdu.

ENGELLİLER İÇİN BÜYÜK KOLAYLIK

Çalışmalar hakkında bilgi veren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Baskı beton çalışmalarımız şuanda Yüzüncüyıl Mahallesi Ekrem Tanti Caddesi’nde devam ediyor. Buraya 2 bin 400 metre kaldırım yapacağız. Daha sonra  Uğur Mumcu Cadesi’ne baskı beton kaldırım yapacağız. Burada da bin 700 metre kaldırım yapacağız. Namık Kemal Mahallesi Toki konutları çevresinde ise toplam 900 metre kaldırım yapacağız. Kaldırımlarımızı 10 santim kalınlığında içine demir koyarak yapıyoruz. Diğer kaldırımlara nazaran uzun ömürlü oluyor. Hem görsellik hem de kullanabilirlik açısından daha hoş bir durum ortaya çıkıyor. Yine kaldırımların kenarlarına araçların parkını önleyen ön kaldırım sınır elamanları yerleştiriyoruz. Bu sayede vatandaşlarımız kaldırımları gönül rahatlığı ile kullanabilecek. Özellikle engelli vatandaşlarımızın yolu kesilmeyecek” dedi.