BU KANTİNDE YOK YOK

BU KANTİNDE YOK YOK
Tekirdağ’ın köklü hizmet sektörü firması Albayraklar tarafından işletilen Namık Kemal Üniversitesi kantininde vatandaşlara 24 saat sıcak yemek hizmeti sunuluyor. Market, kafe giyim, manav, lokanta alanlarında hizmet veren Albayraklar...

Tekirdağ’ın köklü hizmet sektörü firması Albayraklar tarafından işletilen Namık Kemal Üniversitesi kantininde vatandaşlara 24 saat sıcak yemek hizmeti sunuluyor. Market, kafe giyim, manav, lokanta alanlarında hizmet veren Albayraklar fiyat politikaları nedeniyle ‘Hastane kantini pahalı algısını’ yıktılar.

19 YILDIR HİZMET SEKTÖRÜNDELER

Tekirdağ’ın köklü hizmet firmalarında biri olan Albayrak şirketi Tekirdağ’da kantincilik, inşaat ve öğrenci yurdu hizmetleri veriyor. Uzun yıllar şehir merkezinde Tuğlalı Park’ta çay bahçesi hizmeti hastane ve okul kantini hizmetleri veren firma uzun yıllar kazandığı tecrübesini Türkiye’nin en büyük kantinlerinden biri olan araştırma hastanesi kantini ile devam ettiriyor.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK İLK 10 KANTİNİNİ ARASINDA YER ALIYOR

Tekirdağ’ın en büyük kantini işlettiklerini kaydeden Albayrak Kantin’in İşletmecisi Muhammet Enes Albayrak, “800 metre kare kapalı 300 metre açık olmak üzere bin 100 metre kare kapalı alanda kantin hizmeti veriyoruz. Hastane içinde de 200 metre kare altıncı katta kantin hizmeti veriyoruz. 18 ile 25 arasında değişen personeli burada istihdam ediyoruz. Tekirdağ’ın en büyük kantini ve Türkiye’nin ilk 10 kantini arasındayız. En büyük ilk onda kantiniz. Market, kafe, giyim, manav, lokantamız içimizde var. Bir hastanın hasta yakının bulacağı herşey burada var. Taze meyvelerin bulunduğu manavımız var. İsteyenler için sürekli soğuk sıkım meyve suları hazırlayabiliyoruz. Biz aynı zamanda üniversite bölgesinde bulunan insanlara da kantin hizmeti ve kafe hizmeti veriyoruz. Villalarda oturan insanlar akşam burada çay kahve içmeye geliyor” dedi.

GÜNDE BİN KİŞİYE HİZMET VERİYOR

Tekirdağ’da istihdam sağladıklarını da belirten Albayrak, “Giyim konusuna kadar burada hizmet veriyoruz. Kadın erkek giyimi konusunda kantinimizde herşey mevcuttur. Şuanda 17 kişiyiz bu yazın 25-30 kişiye kadar çıkıyor. Albayrak olarak kantinimiz ve hastanemizin bahçesini çimlendirdik. Biz hastanemizle bir bütünüz. Yaklaşık bin kişiye yakın bir kişiye günlük hizmet veriyoruz. Direk olarak 20 ile 30 kardeşimiz bizden ekmek yerken bu dolaylı olarak 100’ü 200’ü buluyor” diye konuştu.

24 SAAT SICAK YEMEK

2 kantinin de 24 saat prensibi ile çalıştığını belirten Albayrak, “24 saat iki kantinimizde açık. Hastalarımızın yiyebileceği 24 saat sıcak taze yemeğimiz  mevcut. Sulu yemek ve çorba çeşitlerimiz mevcut. Hastalarımızın ihtiyaçlarına göre tuzlu tuzsuz yemeklerimiz var. Hasta ve hasta yakınlarının yanında hastane personelimize de hizmet veriyoruz. Müşterilerimizin yüzde 30’u hastane personeli. Hastane içine servisimiz var” sözlerini kaydetti.

HASTANE KANTİNLERİ PAHALI ALGISINI YIKTIK

Albayrak olarak hastane kantini pahalı algısını ortadan kaldırdıklarını aktaran Albayrak, “Burada 4 çeşit tablot yemeğimiz 15 TL. Çarşı ile aynı fiyatta. Hastane kantinleri pahalı diye bir mantık var.  Biz o düşünceyi yıktık. Bir ürün markette neyse bizde o. Tablot yemek lokantada neyse bizde de o. Biz her ay toplantı yaparız. Bir ürün bizi en az nasıl kurtarıyorsa onun üzerinden fiyat belirleriz. Fırsatçılık yapmayız. İnsanlardan olumlu tepkiler alıyoruz. Bize ‘siz fırsatçılık yapmıyorsunuz. Fiyatları şişirmiyorsunuz’ diyorlar. Hastane kantini pahalıdır imajını yıktık. Bizim yemeklerimizde yüzde 30 et, yüzde 30 tavuk, yüzde 20 sebze yemeğimiz mevcut. Kendi yemediğimiz yemeği müşteriye yedirmeyiz. Önce biz tadarız. Biz beğenmiyorsak bunu müşterimize yedirmeyiz. Bazı ürünlerimizi halk tipi marketlerden bile daha ucuza satıyoruz” ifadelerini kullandı.

Albayrak Kantin İşletmecisi Muhammet Enes Albayrak