BU KEZ CAN ALICI UYARIYI ONLAR YAPTI

BU KEZ CAN ALICI UYARIYI ONLAR YAPTI
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir grup ilkokul öğrencisi, polis ve jandarma üniforması giyerek trafik uygulaması yaptı. Minikler sürücüleri emniyet kemeri takmaları için uyardı.İl Jandarma Komutanlığı önünde bir...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir grup ilkokul öğrencisi, polis ve jandarma üniforması giyerek trafik uygulaması yaptı. Minikler sürücüleri emniyet kemeri takmaları için uyardı.

İl Jandarma Komutanlığı önünde bir araya gelen öğrenciler, “Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası” kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen etkinlikle trafik kurallarının önemine dikkati çekti. Etkinlik öncesi polis ve jandarma ekiplerinden teorik bilgiler alan öğrenciler, daha sonra giydikleri trafik polisi ve jandarma üniformasıyla araçları durdurarak sürücülerin ehliyetlerini ve emniyet kemerlerini kontrol etti. Daha sonra öğrenciler, sürücülere yaya önceliği ve emniyet kemeri takmanın önemini içeren broşürler dağıtarak, iyi yolculuklar diledi.

Sürücülerden Ali Kara, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin trafik polisi ve jandarma üniforması giyerek trafik kuralları konusunda güzel bir farkındalık oluşturduklarını söyledi. Kara, bu tür etkinliklerin artırılması gerektiğini belirterek, “Çok anlamlı bir etkinlik olmuş. Çocukların bu yaşta trafik kurallarını uygulayarak öğrenmeleri çok güzel. Herkesin trafik kurallarına uymasını isteriz. Herkesin kazasız bir hayat yaşamasını dilerim.” dedi.