ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİRMEDE BİRİNCİ

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİRMEDE BİRİNCİ
Tekirdağ’da 5 yıldır Hürriyet Mahallesi’ndeki modern binasında eğitim faaliyetlerini sürdüren özel Aydın Anadolu Lisesi 5 yıldır özel okullar arasında üniversiteye yerleştirmede birinciliğini koruyor.Tekirdağ’da eğitim...

Tekirdağ’da 5 yıldır Hürriyet Mahallesi’ndeki modern binasında eğitim faaliyetlerini sürdüren özel Aydın Anadolu Lisesi 5 yıldır özel okullar arasında üniversiteye yerleştirmede birinciliğini koruyor.

Tekirdağ’da eğitim sektöründe 3 okulla faaliyetlerini sürdüren Aydın Anadolu Lisesi, Aydın Sağlık Lisesi ve Aydın Akşam Lisesi’nin kurucusu Osman Horozoğlu, eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

VİP SINIFLARDA EĞİTİM

Aydın Anadolu Lisesi’nin eğitimde 5 yıldır iyi bir mesafe kaydettiğini aktaran Kurucu Osman Horozoğlu, “Aydın Anadolu Lisesi Tekirdağ’ın en güzel semtinde hizmet veriyor. 9 ve 10 sınıflarda hem yaşam başarısı hem de İngilizce eğitim veriyoruz. Yaklaşık 15 saat İngilizce eğitimi veriyoruz. Drama, müzik ve resim dersleri olmak üzere özel derslerimizi öğrencilerimize ücretsiz veriyoruz. Akademik eğitim okulumuzda en üst seviyede. 12. Sınıflar yaklaşık 55 saat akademik ders alıyor. Milli eğitim bakanımızın söylediği bir cümle var: Hiçbir okulun kalitesi öğretmen kalitesinin üzerine çıkamaz. Bizde çok kaliteli bir kadro var. Bunlar çok çok kaliteli bir hocalar. Şuanda Tekirdağ’ın en kalabalık lisesiyiz. Sınıflarımız 15-16 kişilik. Özel VİP sınıflarımızda öğrencilerimiz eğitim görüyor” dedi.

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİRMEDE LİDER

Üniversiteye yerleştirmede lider olduklarını belirten Horozoğlu, “5 yıldır Hürriyet Mahallemizdeki modern binamızda üniversiteye yerleştirmede lider Aydın Anadolu Lisesi. Özel okullarda lider biziz. 32 öğretmenimizle 8 personelimiz toplam 40 kişilik bir kadromuzla hizmet veriyoruz. Öğrencilerimiz internet üzerinden interaktif eğitim görüyor. Öğrencilerimizin 4 tane özel ders alma hakkı var. Öğrencilerimiz için üniversiteye ve yaşama hazırlanması için müthiş bir fırsat sunuyoruz” diye konuştu.

SAĞLIK LİSESİNDE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞTİRME YÜZDE 65

Trakya’nın en kalabalık sağlık lisesinin bünyelerinde eğitim verdiğini ifade eden Horozoğlu, “Sağlık Meslek Lisemizde ise üniversiteye yerleştirme seviyesi yüzde 65. Sağlık meslek lisesinde hemşirelik ve sağlık bakım tekniksiyenliği bölümleri var. Bu bölümlerden mezun olanlar direk klinik destek elamanı olarak direk atanabiliyor veya üniversiteye yerleşebiliyor. Sağlık lisemiz Trakya’nın en kalabalık okulu. Öğrenciler staja gidince staj ücreti alabiliyor. Bizim devlet ve üniversite hastaneleri ile 10’ar yıllık protokollerimiz var. Orada da çok güzel bir eğitim veriyoruz” dedi.

50 YAŞINDA LİSE DİPLOMASI ALAN VAR

Akşam lisesi hakkında da bilgi veren Horozoğlu, “Akşam Lisemizde ise herhangi bir nedenden dolayı eğitimini yarıda bırakmış bir öğrenci Halk eğitimden tastiknamesini alıp bize kaydolduğu zaman buradan aldığı diploma Anadolu lisesi diploması yerine geçiyor. Orada da 80 öğrencimiz var. Çeşitli mesleklerde çalışan öğrencilerimiz var. Burada yaş sınırı söz konusu değil.  40 yaşında da 50 yaşında öğrencimiz var. Orada da yine 15 kişilik güzel bir kadromuz var. Bu kadromuz öğrencilere akşam 17 ile 21 arasında dersler anlatıyor ve öğrencilerimizin buradan mezun olup diploma alması sağlanıyor. Tekirdağ genelinde 3 okulumuz var” diye konuştu.