BU SEFER ÇORLU’DAKİ REZİLLİĞİ ORTAYA ÇIKARDI

BU SEFER ÇORLU’DAKİ REZİLLİĞİ ORTAYA ÇIKARDI
CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Çorlu Kapalı Spor Salonu’nun içler acısı haline gözler önüne serdi. Rezil haledeki salonu fotoğraflarını çeken Aygun, “ Klima, iş güvenliğine aykırı bir şekilde duvara...

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Çorlu Kapalı Spor Salonu’nun içler acısı haline gözler önüne serdi. Rezil haledeki salonu fotoğraflarını çeken Aygun, “ Klima, iş güvenliğine aykırı bir şekilde duvara takılmış! Ne elektrik bağlantısı kurallara uygun yapılmış, ne de düşmesi halinde yaratabileceği riskler dikkate alınmış! Yer döşemeleri kırık, duvardaki alçılar, boya ve fayanslar yere dökülüyor. Oturma koltukları kırık. Tuvaletler, "Müslümanlıkla" bağdaşmayacak kadar kirli ve bakımsız. Pisuvarların altına pet şişe bağlanmış! Pencerelerden içeri yağmur suları akıyor. Soyunma odaları ve duşluklarda hijyen yok, havalandırma yok” dedi.

CHP’li VEKİLİ BU GÖRÜNTÜLER KIZDIRDI

CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bir kapalı spor salonunun içler acısı halini gündeme getirmiş, yetkililer tarafından salon temizlenmiş iki aydır kapalı olan elektriği ise açılmıştı. Aygün şimdi ise Çorlu spor salonuna el attı.

İSYAN VE ÖFKE DUYGULARIM BİRBİRİNE KARIŞTI

Gördüğü manzara karşısında şaşıran Aygun, “Can güvenliğini dahi yok sayan Çorlu Kapalı Spor Salonu için yetkilileri derhal göreve çağırıyorum. Aksi halde oluşabilecek can kaybı ya da yaralanmalardan tüm mülki amirler sorumlu olacaktır.  Türkiye'nin en çok vergi veren şehirlerinden olan Tekirdağ, maalesef en az yatırım alan kentler arasına girmiştir. Sanayileşmiş bir kentte, çocuklarımıza reva görülen anlayışı gördükçe isyan ediyor, bunu kabullenemiyorum! Hiçbir Tekirdağlı vatandaşımız da bunu kabullenmemeli, kanıksamamalı, alışmamalıdır! Çünkü vazgeçtiğimiz anda kaybederiz! Velilerimizden gelen istek üzerine gittiğim Çorlu Kapalı Spor Salonunun haline görünce, öfke ve isyan duygularım birbirine karıştı! 1 sene önce tamir edilen Çorlu Kapalı Spor Salonu sanki çocuklarımızın can güvenliğini tehdit eden tuzaklarla özel olarak bezenmiş gibiydi” dedi.

TUVALETLER, MÜSLÜMANLIKLA" BAĞDAŞMAYACAK KADAR KİRLİ VE BAKIMSIZ

Salondaki kirliliği fotoğraflarla da gözler önüne seren Aygün, “Dışarıda kuyu mu çukur olduğu mu belli olmayan bir nokta, kereste ile kapatılmış. Oraya bir çocuğumuzun düşmesi halinde yaşanabilecek dramı düşünmek bile istemiyorum. Klima, iş güvenliğine aykırı bir şekilde duvara takılmış! Ne elektrik bağlantısı kurallara uygun yapılmış, ne de düşmesi halinde yaratabileceği riskler dikkate alınmış! Yer döşemeleri kırık, duvardaki alçılar, boya ve fayanslar yere dökülüyor. Oturma koltukları kırık...Tuvaletler, "Müslümanlıkla" bağdaşmayacak kadar kirli ve bakımsız. Pisuvarların altına pet şişe bağlanmış! Pencerelerden içeri yağmur suları akıyor. Soyunma odaları ve duşluklarda hijyen yok, havalandırma yok! Isıtma sistemi olmadığı için buz gibi salonda spor yapan ve onları izleyen seyircilere acıyan yok. Güreş, judo, voleybol, basketbol, karate oynayan çocuklarımızı, bizim çocuklarımızı, Atatürk'ün yücelttiği çocuklarımızı nasıl böyle yok sayarız? Bu çocuklar, yarınımız. Yarınlarını yok sayanların geleceği de olmaz! Yetkilileri derhal göreve çağırıyorum. Bu spor salonu hemen onarılmalı ve çocuklarımızın hak ettiği şartlara kavuşturulmalıdır! İtibar, çocuklarımızın eğitimidir. Eğitimden tasarruf olmaz” dedi.