BUDİST KADIN TEKİRDAĞ’DA MÜSLÜMAN OLDU

BUDİST KADIN TEKİRDAĞ’DA MÜSLÜMAN OLDU
Şarköy Müftülüğü'nde gerçekleştirilen ihtida töreninde, Şarköy'de yaşayan Tayland Uyruklu Panchaphon Pandee Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.Tayland uyruklu, Budizm dinine mensup olan Panchaphon Pandee, Şarköy İlçe...

Şarköy Müftülüğü'nde gerçekleştirilen ihtida töreninde, Şarköy'de yaşayan Tayland Uyruklu Panchaphon Pandee Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Tayland uyruklu, Budizm dinine mensup olan Panchaphon Pandee, Şarköy İlçe Müftülüğü'nde düzenlenen "İhtida" merasiminde, İlçe Müftüsü Menderes Karapunar ve şahitlerin huzurunda kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan merasimde Müftü Karapunar tarafından Panchaphon Pandee'ye İslam dini ve Müslümanlık hakkında aydınlatıcı açıklamalar yapıldıktan sonra ihtida merasimi yapıldı. Kelime-i Şehadet ve Kelime-i Tevhid getiren Panchaphon Pandee, Müslüman olarak Simge ismini aldı.

İlçe Müftüsü Menderes Karapunar, İslamı seçen ve Müslüman olan Simge hanıma hayırlı mutlu bir yaşam dileklerini iletirken, merasim sonunda Simge Hanım'a bir adet Kur'an-ı Kerim ve ilmihal hediye ederek 'ihtida belgesi'' ni takdim etti.