BÜYÜKŞEHİR VERDİĞİ TAZMİNATI GERİ İSTEDİ

BÜYÜKŞEHİR VERDİĞİ TAZMİNATI GERİ İSTEDİ
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ Belediyesi döneminde taşeron firmada işçi olarak çalışan 100 çalışana Tekirdağ Büyükşehir olduktan sonra tazminatlarını ödedi. Yüz çalışanın 60’ı feragat anlaşması imzalayarak...

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ Belediyesi döneminde taşeron firmada işçi olarak çalışan 100 çalışana Tekirdağ Büyükşehir olduktan sonra tazminatlarını ödedi. Yüz çalışanın 60’ı feragat anlaşması imzalayarak büyükşehir ve Süleymanpaşa belediyelerinde çalışmaya devam etti. Konuyu mahkemeye taşıyan büyükşehir 60 çalışandan ödediği tazminatı geri istedi. Mağdur olan çalışanlar Başkan Albayrak’tan yardım istiyor.

Edinilen bilgiye göre Adem Dalgıç döneminde Tekirdağ Belediyesi’nde çalışan 100 işçiye belediye büyükşehir olduktan sonra mahkeme kararı sonrası tazminatları ödendi. Yüz çalışanın 60’ı feragat anlaşması imzalayarak büyükşehir ve Süleymanpaşa belediyelerinde çalışmaya devam etti. Büyükşehir hem tazminat alanlar hemde feragat imzalayanları mahkemeye taşıdı. Mahkemede kararı üst mahkemeye götürdü. Bölgeİstinaf mahkemesi feragat imzalayanların aldıkları tazminatı yasal faizi ile ödemeye hükmetti.

İşten ayrılıp yeniden işe başlamayan 40 kişiden ise tazminat geri istenmedi. Mağdur olduklarını ifade eden çalışanlar Büyükşehir Başkanı Kadir Albayrak’tan yardım istedi.