BÜYÜKŞEHİRDE İBRE YİNE ONU GÖSTERİYOR

BÜYÜKŞEHİRDE İBRE YİNE ONU GÖSTERİYOR
HABER ANALİZ-FERHAT AKGÜN AK Parti'den Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkan adayının kim olacağı konusunda kulisler hareketlenmeye başladı. Çok sayıda ismin gündeme geldiği fakat ibrenin yine milletvekili Mustafa Yel'i gösterdiği...

HABER ANALİZ-FERHAT AKGÜN 

AK Parti'den Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkan adayının kim olacağı konusunda kulisler hareketlenmeye başladı. Çok sayıda ismin gündeme geldiği fakat ibrenin yine milletvekili Mustafa Yel'i gösterdiği kaydedildi.

AK Partide büyükşehire kimim aday gösterileceği merak konusu oldu. Büyükşehir için Meclis Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, milletvekili Mustafa Yel, Sağlık eski bakanı Mehmet Müezzinoğlu, eski il başkanı eski vekil Ahmet Kambur, eski vekil Ziyaeddin Akbulut, eski il Başkanı Ahmet Akçay, Özcanlar Köfte'nin sahibi Mestan Özcan, Sağlık Müdürü Cengiz Becerir’in isimleri geçiyor.

Eski il başkanı Kambur'un büyükşehire aday olmak için nabız yolladığı belirtildi. Kambur’un bu yönde Ankara’da bazı temaslarda bulunduğu aktarıldı.

Daha öncede büyükşehir için aday olan Yel, seçimi kazanamasa da partisinin oy oranını artırmıştı. Yine Yel bütün ilçelerde partisinin adayından daha fazla oy almayı başarmıştı. Kulislere yansıyan bilgilere göre Yel’in adaylık için bu dönem çok istekli olmadığı, partisinin aday göstermesi halinde ise bu görevi kabul edeceği öğrenildi. Yel aday olup kazanamaması halinde meclisteki vekillik görevine yeniden dönebilecek.

Yine de Tekirdağ için son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söyleyeceği kaydedildi. Erdoğan'ın 30 büyükşehirde partinin ağır toplarını sahaya süreceği de konuşuluyor.