CAMİ ÖDÜLÜ OYUNCAK SİLAH OLDU

CAMİ ÖDÜLÜ OYUNCAK SİLAH OLDU
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde "Haydi Çocuklar Camiye" kapsamında 10 gün boyunca camilere gelerek 55 vakit namaz kılan bir öğrenciye hediye olarak oyuncak silah hediye ettiler. Verilen hediyenin yanlış olduğunu söyleyen...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde "Haydi Çocuklar Camiye" kapsamında 10 gün boyunca camilere gelerek 55 vakit namaz kılan bir öğrenciye hediye olarak oyuncak silah hediye ettiler. Verilen hediyenin yanlış olduğunu söyleyen Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, “Bir eğitim kurumu oyuncak da olsa bir çocuğa silah hediye eder mi?”

Server Vakfı Balkan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği ve Tekirdağ Müftülüğü tarafından yürütülen "Haydi Çocuklar Camiye" projesi kapsamında 10 gün boyunca camilere gelerek 55 vakit namaz kılan öğrenciler ödüllendirildi. Birinci öğrenciye drone hediye edildi. Şehit Turgut Kurtçu ortaokulundan ikinci olan bir öğrenciye ise oyuncak silah hediye edildi.

Verilen hediyenin yanlış olduğunu söyleyen Eğitim İş Tekirdağ Şube Başkanı Hüseyin Eren, “Bir eğitim kurumu oyuncak da olsa bir çocuğa silah hediye eder mi? Projenin kendi ucube. Verilen hediye ondan daha ucube. Eğitim yuvasının silahla ne işi olabilir. Bizler şiddeti anlatırken yapılanlar doğru değil. Sonra şiddet neden var demeyin” dedi.