YÜCEER KADIN CİNAYETİNE SESSİZ KALMADI

YÜCEER KADIN CİNAYETİNE SESSİZ KALMADI
Ankara’da, bir plazanın 20. katında cinsel saldırıya maruz kaldıktan sonra atıldığı öne sürülen Şule Çet’in ölümüyle ilgili davanın görülmesine başlandı. Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmayı...

Ankara’da, bir plazanın 20. katında cinsel saldırıya maruz kaldıktan sonra atıldığı öne sürülen Şule Çet’in ölümüyle ilgili davanın görülmesine başlandı. Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmayı CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer yakından takip ediyor.

20 KATTAN ATTILAR

Ankara’da Gazi Üniversitesi Tekstil tasarımı öğrencisi Şule Çet (23), 29 Mayıs 2018’de saat 04.00 sıralarında lüks bir plazanın 20. katından düşerek öldü. Olayın ardından Çağatay Aksu ve Berk Akand, gözaltına alındı. İlk ifadelerinin ardından Aksu ve Akand, serbest bırakıldı. Ancak soruşturma derinleştikçe savcılık olayın cinayet olabileceği ihtimali üzerinde yoğunlaştı. Soruşturma, cinayet soruşturmasına dönüştürülerek, Aksu ve Akand tutuklandı. Çet’in cinsel saldırıya uğradığının ortaya çıkması üzerine, soruşturmayı yeterince hızlı yürütmediği gerekçesiyle savcı değişikliğine gidildi. Savcı Aykut Hüseyin Koca tarafından soruşturma tamamlanarak iddianame düzenlendi.

‘CİNSEL SALDIRI VE CİNAYET’

Savcı Koca, ifadeler, raporlar, tanık ifadeleri, telefon incelemeleri sonrası Şule Çet’in cinsel saldırıya maruz kaldığını ve plazanın 20. katından atılarak öldürüldüğü sonucuna ulaştı. iddianamede Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın “kasten öldürme”, “cinsel saldırı” ve “hürriyetten yoksun bırakma” suçlarından ayrı ayrı ağırlaştırılmış müebbet ve 39 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

CANDAN YÜCEER OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMIYOR

Kadın cinayetinin davası ise Ankara Adliyesi’nde görülmeye başladı. Ankara Adliyesi’nde duruşmayı takip eden CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, duruşma öncesi Sule Çet’in yakınları ile sohbet etti. Kadın cinayetlerine dur demek için adliyede olduğunu ifade eden Yüceer, “Ankara Adliyesi’nde, önce tecavüz edilen, ardından 20. kattan atılarak katledilen gencecik bir kadın için, Şule Çet için adalet arıyoruz. Kadın cinayetlerinde cezasızlık anlayışına dur demek için sesimizi yükseltiyoruz” dedi.