GÖZ YAŞLARINI TUTAMADILAR

GÖZ YAŞLARINI TUTAMADILAR
İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen organizasyon kapsamında İYİ Partililer, Türkiye ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini...

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen organizasyon kapsamında İYİ Partililer, Türkiye ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayat hikayesini konu edinen ‘Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu’ filmini izledi.

GÖZ YAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR

Naim Süleymanoğlu'nun başarılarla dolu hayat hikayesini ilk yıllardan beri anlatan “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” filmi için İyi Parti Tekirdağ İl Başkanlığı anlamlı bir organizasyona imza attı. İyi Parti Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından organize edilen, Türk spor tarihine damga vuran Naim Süleymanoğlu'nun hayatını konu alan 'Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu' filmini yaklaşık 100 partili beyaz perdede izledi. Filmden oldukça etkilendiğini belirten partililer gözyaşlarına hakim olamadı.

İYİ PARTİ’NİN KURULUŞUNA DESTEK VERDİ

İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya, “Ayyıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandıran, halter tarihinin en genç dünya şampiyonu unvanını kazanıp, 50 yıllık ömrüne 46 dünya rekoru sığdıran partimizin kuruluşunda da desteğini esirgemeyen, Naim Süleymanoğlu’nun Cep Herkül’ü sinema filmini İyi Parti Tekirdağ ve Süleymanpaşa İlçe Teşkilatlarımız ile birlikte seyrettik” dedi.

Filmde, Naim Süleymanoğlu'nu Hayat Van Eck'in canlandırırken Yetkin Dikinciler, Selen Öztürk, Gürkan Uygun, Uğur Güneş, İsmail Hacıoğlu, Renan Bilek ve Bülent Alkış da rol aldı. Yönetmenliğini Özer Feyzioğlu'nun yaptığı, senaryosunu Barış Pirhasan'ın kaleme aldığı filmin yapımcılığını Dijital Sanatlar adına Mustafa Uslu üstlendi. "Dünyanın En İyi Sporcusu" seçilen Naim Süleymanoğlu, kariyerinde 47 dünya rekoruna, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 Dünya Şampiyonluğuna imza attı. Ayrıca 3 olimpiyat altın madalyasının da sahibi oldu. Kendi ağırlığının 3 katından fazlasını kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçen Süleymanoğlu, dünya rekoruna ilk olarak 15 yaşındayken imza attı. Naim Süleymanoğlu, karaciğer yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle iki yıl önce hayatını kaybetmişti.