CHP-İYİ PARTİ TEKİRDAĞ’DA ANLAŞTI

CHP-İYİ PARTİ TEKİRDAĞ’DA ANLAŞTI
Millet ittifakı olarak CHP ve İYİ Parti Tekirdağ'ın 11 ilçesinde anlaştı. Yapılan protokole göre CHP’nin 7 ilçede adayı desteklenecek. 4 ilçe de ise İYİ Parti ve CHP karşılıklı aday çıkartacak. Partiler karşı taraftan...

Millet ittifakı olarak CHP ve İYİ Parti Tekirdağ'ın 11 ilçesinde anlaştı. Yapılan protokole göre CHP’nin 7 ilçede adayı desteklenecek. 4 ilçe de ise İYİ Parti ve CHP karşılıklı aday çıkartacak. Partiler karşı taraftan aday adayı olmuş isimleri ise aday göstermeyecek.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener Ankara'da görüştü. Tekirdağ'ın 11 ilçesindeki ittifak bu görüşmede protokole bağlandı. Tekirdağ ilçeleri konusunda CHP ve İYİ Parti anlaştı. Buna göre Çorlu, Muratlı, Saray ve Şarköy’de her iki parti de aday çıkartacak. Diğer 7 ilçede ise CHP’nin adayı desteklenecek. 7 ilçede İYİ Partiler CHP listelerinden meclis üyesi gösterilecek. 4 ilçede ise İYİ Parti kendi meclis üyeleriyle seçime girecek. Partiler karşı taraftan aday adayı olmuş isimleri ise aday göstermeyecek. Yine büyükşehirde de CHP’nin adayı desteklenecek.