CHP'DE BÜYÜKŞEHİRE BİR ADAY DAHA

CHP'DE BÜYÜKŞEHİRE BİR ADAY DAHA
Tekirdağ Makine Mühendileri Odası Başkanı Makine Mühendisi Şeref Güral 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak  seçimlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.EŞİ İLE SALONA GELDİParti...

Tekirdağ Makine Mühendileri Odası Başkanı Makine Mühendisi Şeref Güral 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak  seçimlerde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

EŞİ İLE SALONA GELDİ

Parti binasındaki adaylık açıklamasına Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı eşi Gülfetah Güral ile birlikte gelen Güral; "Örgütlerimizin yükünü taşıyan, çilesini çeken, yılmadan mücadele eden yoldaşlarım, Sevgili aday adayı arkadaşlarım, adaylık mücadelemde beni yalnız bırakmayan ailem, dostlarım, basınımızın değerli temsilcileri; hepiniz hoş geldiniz" dedi

ORTAK AKILLA SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

Özgeçmişini anlatan Güral, "1961 Tekirdağ doğumluyum ilk orta tahsilimi Tekirdağ da tamamladım. Yüksek öğrenimi Trakya Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesinde Makine Mühendisi olarak tamamladım. Askerliğimi yedek subay olarak Hayrabolu’ da yaptım. İş hayatıma 1987 yılında Halk bankasında Teknik uzman olarak başladım. 1995 yılında halen faaliyet gösterdiğim Birce Mühendislik Ltd. Şti. ni kurarak Tekirdağ da 23 yıldır ısı sektörü üzerine serbest çalışmaktayım. Siyasi hayatıma CHP gençlik kollarında başladım. 2010-2011 yıllarında il yönetim kurulu üyesi olarak aktif görevlerde bulundum. 2006-2018 yılları arası Makine Mühendisleri odası Tekirdağ il temsilciliğinde sırasıyla muhasip, sekreter, üye ve son 3 dönemde Başkanlık görevimi sürdürmekteyim. Gurur duyduğum Tekirdağ spor da futbolcu olarak başladığım spor hayatımı çeşitli dönemlerde yöneticilik yaparak sürdürdüm. Tekirdağ sporu şampiyon yapan yönetim kadrosunda bulundum. Evli 2 Çocuk Babasıyım. Kızım Birce, Oğlum Arın. Burada doğdum. İşimi, ailemi, burada kurdum Bu şehrin mezarlığında aile büyüklerim yakınlarım yatıyor. Bende burada gömülmek isterim, iste bu yüzden yasadığım ve ölmek istediğim yer olan Tekirdağ için planlar ve projelerim var. Ben, Şeref GÜRAL olarak sizlerle beraber İlçe Belediyemiz, STK, Muhtarlar, esnaf ve Ticaret odaları ile bir ekip çalışması, takım ruhu, ortak akıl ile bayrak yarışını teslim alacağım. Tekirdağ’a hizmet etmek, Tekirdağ’ı geliştirmek ve değiştirmek yemini ile aday adayı oldum dedi.

PROJELERİNİ AÇIKLADI

Güral, "Bunun için enerjim de, gücümde var. Sözümüzde yemin olsun. Sizin bana güveniniz ve umut dolu bakışlarınız benim yolumu açacaktır. Benim sizler ve partililerime vereceğim söz şudur. 31 Martta sandıklar açıldığında CHP oyu en az %55 olacak. Tekirdağ Projelerimiz ile Marka Şehir olacaktır. Yönetim anlayışım; sabırla, cesaretle ve çalışkanlığımla, insan sevgisi ile Tekirdağ ‘a  Bandırma Sahili ile entegrasyon sağlanması için deniz ulaşım, daha süratli gemiler ile sağlanacaktır. Bütün şehrimizde denize girme imkanı sağlanacak halk plajları yapılacaktır. Değirmealtı sahil yolu projesi mutlaka yapılacaktır. Her ilçemizin kendine özgü dokusu var. Sorunların ihtiyaçların ilçelere farklılıklarına farklı çözümler getirilecektir.  Başak birliği kurulacak (Çiftçimizin buğday değerinde satılacak Mahsul katma değer oluşturularak satılacaktır.) Halk ekmek fabrikaları kurulacaktır. Katma değeri yüksek tarım ve hayvancılığa destek sağlanacaktır. Organik tarımda bir marka olacağız. Büyük Pazar İstanbul ve Tekirdağ’ımızda bunlar mağazalarda bu ürünler satılacaktır. Organize hayvancılık bölgeleri oluşturulacaktır. Tüzel kişiliği sona eren köylerimize personel ile Makine teçhizat takviyesi yapılacaktır.  Ulaşım master planları yapılacak. Trafik ışıklar, rehabilite edilerek, akıllı kavşaklar kurulacaktır. Dalçık tabir edilen katlı kavşaklar yapılarak trafik rahatlatılacaktır. Şehrin mutelif bölgelerine katlı otopark kurulacaktır. yolların yapısı iyileştirilerek, çukur, çamur kalmayacaktır." dedi.