CHP’DE SIRA DIŞI BAŞKAN DÖNEMİ

CHP’DE SIRA DIŞI BAŞKAN DÖNEMİ
Geçtiğimiz hafta yaşanan istifaların ardından düşen CHP İl Yönetimi’ne atama yapıldı. Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı ve Araştırmacı Yazar Mehmet Ali Işıkgör, CHP Tekirdağ İl Başkanı oldu. Yaptığı akademik çalışmalarla...

Geçtiğimiz hafta yaşanan istifaların ardından düşen CHP İl Yönetimi’ne atama yapıldı. Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı ve Araştırmacı Yazar Mehmet Ali Işıkgör, CHP Tekirdağ İl Başkanı oldu. Yaptığı akademik çalışmalarla tanınan Işıkgör, Osmanlıca çevirileri ile biliniyor.

CHP İl Başkanı Recep Ökten'in belediye başkan adayı olmak için bulundukları görevlerden istifa etmeler sonucunda düşen Tekrdağ İl Yönetimi’ne atamalar yapıldı. Yen CHP İl Başkanı Mehmet Al Işıkgör oldu.

KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINI YAPIYORDU

1958 doğumlu Işıkgör partinin gençlik yapılanmasından başlayarak çok sayıda görevlerde bulundu. Çok sayıda STK’da üye ve yönetici olarak görev yapan Işıkgör Tekirdağ Kent Konseyi Başkanlığı’nı da başarı ile yürüyordu.

OSMANLICA ÇEVİRİLERİ VAR

Evli ve bir kız evlat babası olan Işıkgör iyi derece de Osmanlıca biliyor. Çok sayıda çeviriye de imza atan Işıkgör, 57. Alay, Balkan Savaşları, Mübadele konularında çeşitli araştırma yazıları kaleme aldı. BU konularda sürekli çalışma içinde olan Işıkgör, Balkan Harbi Hatıratı isimli bir kitabı da Osmanlıca’dan çevirisini yaptı. Başarılı bir akademik geçmişi olan Işıkgör'ün il başkanı olması heyecanla karşılandı.