CHP’DE TOLGA ÇALIŞKAN DÖNEMİ

CHP’DE TOLGA ÇALIŞKAN DÖNEMİ
CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanlığı seçimini kazanan Tolga Çalışkan oldu. İlçe Kongresinde Tolga Çalışkan 59 delegenin oyunu alırken, Nurettin Özden 17, Yılmaz Öztürk ise 4 delege oyu aldı.CHP Marmaraereğlisi İlçe Kongresi;...

CHP Marmaraereğlisi İlçe Başkanlığı seçimini kazanan Tolga Çalışkan oldu. İlçe Kongresinde Tolga Çalışkan 59 delegenin oyunu alırken, Nurettin Özden 17, Yılmaz Öztürk ise 4 delege oyu aldı.

CHP Marmaraereğlisi İlçe Kongresi; Marmaraereğlisi Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Çok sayıda partilinin katıldığı kongre; Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer’in konuşmalarının ardından Marmaraereğlisi Belediye eski Başkanı İbrahim Uyan’a  ve CHP eski ilçe Başkanı Müfide Boralı’ya özverili çalışmalarından dolayı plaket takdim edildi.  İlçe Başkanı Adayları Tolga Çalışkan, Nurettin Özden  ve Yılmaz Öztürk’ün konuşmalarının ardından delegeler oylarını kullandı.

“HEP BİRLİKTE YENİDEN İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜ BAŞLATACAĞIZ”

59 delege oyu alarak İlçe Başkanı seçilen Tolga Çalışkan kongre sonrası yaptığı açıklamada, kongre sürecinde desteklerinden dolayı tüm üyelere ve delegelere teşekkür ederek, “Partimizin ve ilçemiz adına çok önemli bir mücadeleye girdik. İnşallah partililerimizden ve vatandaşlarımızdan aldığımız güçle partimizi yeniden ilçemizde iktidara taşıyacağız. Cumhuriyet Halk Partisi için yılmadan mücadele edeceğiz. Ayrıştırıcı değil birlik ve beraberlik içinde mücadele eden bir yapıyla etkin bir siyaset anlayışı yürüteceğiz.  Gün, önce kendimizle, sonra bizim gibi olmayan bizim gibi düşünmeyenlerle, tüm toplum katmanlarıyla, yani halkımızla barışma, barış içinde, bir arada yaşama günüdür. Birbirimizi anlamaya, dinlemeye çalışarak, kimseyi aşağılamadan, kimseyi ötelemeden, yok saymadan; insan ve emek odaklı bir hayatı paylaşma günüdür bu gün! Sevgili dostlar ancak o zaman CHP, siyaset sahnesinde gerçekten hakettiği, onurlu yeri alabilecek, tüm halkın özlediği, umutla beklediği siyasi iktidarın gerçek sahibi olacaktır. Önemli olan politikalarımızı, projelerimizi doğru ve anlaşılır şekilde ifade edebilmek, halkla bütünleşerek, onların sorunlarını çözecek yegane parti olduğumuz konusunda onlara güven verebilmektir. Gün, hep birlikte yeniden  bir iktidar yürüyüşü başlatma günüdür" dedi.