CHP’DEN AK PARTİLİ ÖZCAN’A TC YANITI

CHP’DEN AK PARTİLİ ÖZCAN’A TC YANITI
Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Ali Işıkgör Des Otelde bir toplantı düzenleyerek Ak Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın açıklamalarına yanıt verdi. Işıkgör, “Hassasiyetlerimiz ezan, Bayrak ve Topraktır. Yani...

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Ali Işıkgör Des Otelde bir toplantı düzenleyerek Ak Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın açıklamalarına yanıt verdi. Işıkgör, “Hassasiyetlerimiz ezan, Bayrak ve Topraktır. Yani Vatandır. Vatanı temsil eden ise TC ibaresidir. Bunu küçümsemek kimsenin haddine değildir” dedi.

CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör basına yaptığı açıklamada özellikle Süleymanpaşa Belediyesi Başkanı Cüneyt Yüksel’i de hedef aldı. Yüksel’in ‘borç’ vurgusuna değinen Işıkgör, “Unutmasınlar biz de belediyeyi devir alırken jenaratörle enerjisini sağlayan bir belediye teslim aldık. Ekrek Eşkinat döneminde 10 milyon liraya alınan bir arazinin değeri şu anda 70 milyon lira. Al sana borç kapatmak için bir fırsat. Ancak benim anladığım Sayın Yüksel, belediyenin mal varlıklarını satmak için kendine zemin hazırlıyor. Bekleyip göreceğiz” dedi.

YEMEKLER AŞ EVİNDEN

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in ramazan süresince yaptığı iftarları bağış yoluyla yapmasının iyi olduğunu ancak unutulmaması gereken başka bir noktanın da olduğunu belirten Işıkgör, “Cüneyt Yüksel belediye bütçesinden tek kuruş çıkmadan ramazan masraflarını çözdüğünü ve hayırseverlerle bu işi yüklendiğini belirtiyor. Bir taraftan da geçmiş dönemi eleştiriyor. Ancak unutmasın o ramazan iftarları Ekrem Eşkinat döneminde yapılan aş evinde hazırlandı” ifadesini kullandı.

5 KAT YATIRIM

Sürekli yatırım yapmamakla eleştirilen Büyükşehir’e sahip çıkan Işıkgör bu konuda da Kadir Albayrak’ın ciddi yatırımlara imza attığını söyledi. İl Başkanı, “Devletin bu güne kadar aynı süre içinde yaptığı yatırımların 5 katı büyükşehir belediyesi yatırım yapmıştır. Üstelik bunların bazıları devletin yapması gereken yatırımlar olmuştur” ifadesini kullandı. Işıkgör en önemli yatırımların birinin ise denize akan kanalizasyonların artık olmadığını belirterek kıyılara balıkların gelmeye başladığını söyledi.

YAKIN COĞRAFYA VE TC

Ak Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın ‘TC bir kurumun isminin başında olsa ne olur, olmasa ne olur. Böyle ufak tefek şeylere takılmamak gerek. Daha önemli sorunlarımız var onlara yoğunlaşmak gerek. O kurumun TC’si var mı yok mu’nun yerine o kurumun statüsünü incelemek gerek. Yakın coğrafyamızda eş değer kurumlar nasıl onunla kıyaslamamız gerek” ifadelerini değerlendiren Mehmet Ali Işıkgör, “Sayın Özcan haklı, Yakın devletlere bakalım. Irak, Suriye vs ne durumda olduğuna bakalım. Vazgeçilmez üç unsur vardır. Ezan, Bayrak ve vatandır. Eğer TC ibaresini kaldırırsanız vatan ile ilgili hassasiyetlerde zafiyet çıkar. Geçmişte bu milletin neler yaşadığını biliyorsunuz. TC ibaresi kullanılması ve binaların duvarlarında kapılarında bulunması bir güvenin işaretidir. Bu özgürlüğün simgesidir” dedi.

Kaynak: Pusula Gazetesi, Özkan Dikmen