CHP'DEN BÜYÜKŞEHRE İDDİALI ADAY

CHP'DEN BÜYÜKŞEHRE İDDİALI ADAY
Yaklaşan yerel seçimler için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Malkara ilçesinde yaptığı hizmetler ve yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ismi öne çıkıyor.2014...

Yaklaşan yerel seçimler için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Malkara ilçesinde yaptığı hizmetler ve yatırımlar ile adından sıkça söz ettiren Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ismi öne çıkıyor.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Malkara Belediye Başkanlığını Cumhuriyet Halk Partisi'nin başarılı başkan adayı Ulaş Yurdakul yılmadan çalışarak göreve geldi. 4 yıl gibi kısa bir süre içerisinde Malkara'nın çehresini değiştirdi.

2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler için konuşan başarılı Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; "Malkara için ilk önceliğimiz başladığımız hizmetlerimizi bir an önce bitirmektir. Genel Başkanımıza Malkara Belediye Başkanlığı veya Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için görev beklediğimi dile getireceğim. Genel başkanımızın takdiri neyse o olur. Malkara ile devam et derse o şekilde devam ederim. Yok sen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday ol der ise aday olurum ama sen biraz dinlen diye söylerse hiç tereddüt etmeden iş hayatıma geri dönerim. Ama Genel merkezimizin vereceği kararada her zaman saygı duyarım, şeklinde konuştu.

Yurdakul'un genel merkez tarafından aday gösterileceği kaydedildi. Kılıçdaroğlu'nun Tekirdağ'da büyükşehirde aday değişikliğine gideceği bu ismin de Yurdakul olacağı ileri sürüldü. Yine Yurdakul CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak'a da yakınlığı ile biliniyor.