CHP’Lİ BAŞKAN GÖNLÜNDEKİ ASLANI AÇIKLADI

CHP’Lİ BAŞKAN GÖNLÜNDEKİ ASLANI AÇIKLADI
CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör Süleymanpaşa’da yapılacak olan ulaşım ihalesi hakkında açıklamada bulundu. Gönlüm Tekirdağlı bir firmanın ihaleyi almasından yana diyen Ali Işıkgör “Büyükşehir yapmalı...

CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör Süleymanpaşa’da yapılacak olan ulaşım ihalesi hakkında açıklamada bulundu. Gönlüm Tekirdağlı bir firmanın ihaleyi almasından yana diyen Ali Işıkgör “Büyükşehir yapmalı mı yapmamalı mı bilemem. Bu idarenin kararıdır” dedi.

CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, “2013 yılında 7 yıllığına yapılmıştı ve 70 araçla 20 milyon 800 bin TL’ye alınmıştı. 7 yıl sonra 10 yıl süreyle 70’ten 82’ye çıkartılan araç sayısıyla 19 hatla yapılacak ihalenin bedeli ne olmalıdır? Bunu araştırmak lazım. Bunun rakamlarını tespit etmek önemli. Bu konuda kurumların görüşleri alınır. Bunun ortalamasıyla bu bedel tespit edilir. 7 yıl önce 20 milyona yapılan ihalenin 7 yıl sonra 30 milyon aşağısına olma şansı yok. Ama benim şahsi düşüncemi sorarsanız, biz bu kentte yaşıyoruz. Benim gönlümün istediği benim kentimde çalışan firmaların insanların bu ihaleyi almasını gönlüm ister. Ben Ali Işıkgör olarak benim gönlümden geçen budur. Ama yasalar var. Sen Tekirdağlısın diye sana verelim diyemezsin. Bu suç. Ama gönlüm Tekirdağlı yerel bir firmanın almasından yanadır. Büyükşehir yapmalı yada yapmamalı onu bilemem. Bu idarenin bir kararıdır” dedi.