CHP’Lİ BAŞKANDAN ALKIŞLANACAK HAREKET

CHP’Lİ BAŞKANDAN ALKIŞLANACAK HAREKET
Marmaraereğlisi Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısı Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan başkanlığında gerçekleştirildi.  Meclis toplantısında Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın önerisiyle...

Marmaraereğlisi Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısı Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan başkanlığında gerçekleştirildi.  Meclis toplantısında Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın önerisiyle Şehit yakınları, gaziler ve engellilerden su faturalarına yansıyan ilçe belediyesi katı atık bedeli ücreti kaldırıldı.

ŞEHİT YAKINLARI, GAZİLER VE ENGELLİLERE YÖNELİK ÖNERİ KABUL EDİLDİ

Yoklama  ve açılışın yapılmasıyla başlayan meclis toplantısında gündem maddelerine ek olarak Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın şehit yakınları, gaziler ve engellilere yönelik önerisi meclis gündemine alındı.

Meclis toplantı salonunda yapılan Ocak ayı meclis toplantısında 6 gündem maddesi ve gündeme ek olarak Başkan Uyan’ın verdiği önerge görüşüldü.

Meclis toplantısında 1- Denetim Komisyonu Üye Seçimi, 2- İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 24.12.2018 tarihli yazıları ile sözleşmeli personel çalıştırılması, 3-) Meclis üyesi huzur hakkı,  4) Meclisin 1 ay tatil edilmesi, 5-)Zabıta Memuruna ödenecek fazla mesai, 6-) İhtisas komisyonlarına havale edilen evrakların görüşülmesinin ardından Başkan Uyan’ın şehit yakınları, gaziler ve engellilerden katı atık bedelinin alınmamasına yönelik verdiği önerge oy çokluğu ile kabul edildi.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan’ın önerisiyle kabul edilen maddeye göre şehit yakınları, gaziler ve engellilerden su faturalarına yansıyan ilçe belediyesi katı atık bedeli ücreti alınmayacak.