CHP'Lİ BAŞKANDAN ERBAKAN ÇIKIŞI

CHP'Lİ BAŞKANDAN ERBAKAN ÇIKIŞI
Halk toplantılarının 3. sünü gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat Erzurumlular Derneği’nde kalabalık bir topluluğa hitap etti. Başkan Eşkinat, “Siz sadece kendi mahallenizdeki yolu düşünüyorsunuz,...

Halk toplantılarının 3. sünü gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat Erzurumlular Derneği’nde kalabalık bir topluluğa hitap etti. Başkan Eşkinat, “Siz sadece kendi mahallenizdeki yolu düşünüyorsunuz, ben ise tüm kentin yollarını düşünüyorum. Çok şükür Çınarlı Mahallesi’nde yol sorunumuz kalmadı” dedi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat Halk toplantılarına devam ediyor. Üçüncüsünü Çınarlı Mahallesi’nde Erzurumlular Derneği lokalinde düzenleyen Eşkinat’a ilgi de hayli yoğundu. Eşkinat burada yaptığı açıklamalarla barkovizyon destekli yaptığı çalışmaları aktardı.

HEYKELE DEVAM EDECEĞİM

Kendisini heykel yapmasıyla eleştirenlere seslenen Başkan Eşkinat, “Bana diyorlar ki heykel yaptı parayı oraya aktardı. Bu kadar yalan anca bunlarda olur. Bütçenin binde biri ancak buralara aktarılıyor. Buradan girip de benim yaptığım onca hizmeti görmezden gelemezsin. Burada bir duracaksın. Onca hizmet yapmışız, sen tutmuşsun bütçemin binde biri kadar maliyeti olan heykellere laf söylüyorsun. Onu yemezler. Ben de kabul etmem. Bunca hizmetin yanında heykel konuşmak ve bizleri oraya odaklamak yaptığımız hizmete ve bu hizmetleri yapan emekçilere haksızlık olur” dedi.

ERBAKAN’I ANLAMAMIŞIZ

Vatandaşlardan gelen soruları da yanıtlayan Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Ülke bir batağın içinde. Bu durumun düzelmesi ve ekonomik feraha ulaşmamızda yıllar alacak. Ben bir eleştiri de bulunduğum da başka taraflara çekip farklı algı yapmaya uğraşanlara sesleniyorum. Ben o davadan beraat ettim. Bazı bedeller ödendi o başka. Ancak bu gün iktidar yerli ve milli diyor. Ben insanların hür iradesi olmasından yapayım. Herkesin kendi fikri olmalı. Kimsenin kulu olmayın. Bizde bir ön yargı var. Ben ağzımla kuş tutsam bazılarına yaranamam. Rahmetli Erbakan Hoca’mızda öyle değil miydi. Yıllarca onunla irticacı diye uğraşmadık mı? Bugün geldiğimiz noktaya bakarsak esas yerli ve milli olan Erbakan hocamızmış. Biz bunu anlamamışız. Cumhuriyet tarihinde de en güçlü hükümet Ecevit-Erbakan hükümeti olmuştur. Çünkü o gün Kıbrıs Barış Harekatı sonrası uygulanan ambargoları tüm millet olarak karşı durduk. Çünkü iktidarda her iki kesimin de liderleri vardı. Toplum olarak tek yumruk olmuştuk” diye konuştu.

BEN 54 YILLIK TEKİRDAĞLIYIM

Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, kendisinin de ekibinin de adının hiçbir yolsuzluk olayına karışmadığına dikkat çekerken, “Ben 54 yıllık Tekirdağlıyım. Soyadıma leke getirecek bir davranışta bulunmam. Yapamadığımız bazı hizmetler olmuştur. Yanlışlarımız olmuştur ama asla ve asla soyadıma leke getirecek bir davranış içinde olmadık” dedi.

Eşkinat'ın bu sözleri salonda büyük alkış aldı. Toplantı soru cevapların ardından son buldu.