CHP’Lİ VEKİLDEN CAN ALICI SORU

CHP’Lİ VEKİLDEN CAN ALICI SORU
İstanbul’daki yeni havaalanına yönelik eleştirilere bir yenisi daha eklendi. CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, havaalanının yanındaki rüzgâr santralının uçuş güvenliğini olumsuz etkilediği gerekçesiyle havalanını...

İstanbul’daki yeni havaalanına yönelik eleştirilere bir yenisi daha eklendi. CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, havaalanının yanındaki rüzgâr santralının uçuş güvenliğini olumsuz etkilediği gerekçesiyle havalanını yapan şirketler tarafından satın alındığını bildirdi. Aygun, santralın sökülerek başka bir yere taşınacağı iddialarını Meclis gündemine getirdi.

CHP’li Aygun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Aygun şu sorulara yanıt istedi: “İstanbul Havalimanı’nın dibindeki Lodos Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait 24 MW’lik güce sahip rüzgar santralı, pilotların uçuş güvenliğini olumsuz yönde etkilediği gerekçesiyle Cengiz İnşaat, Limak ve Kalyon Havacılık ve İnşaat tarafından satın alınmıştır. Uçuş güvenliği yönünden pilotlardan gelen şikayetlerin artması nedeniyle santralın sökülerek başka bir bölgeye taşınacağı iddiaları doğru mudur?”