AYGUN'DEN POLİS ÇIKIŞI: SÖZÜNÜZÜ TUTUN

AYGUN'DEN POLİS ÇIKIŞI: SÖZÜNÜZÜ TUTUN
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un polise 3 bin 600 ek gösterge verilmesine ilişkin yasa teklifinin gündeme alınması için verdiği önerge; AKP ve MHP’li vekillerin oyları ile reddedildi. CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami...

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un polise 3 bin 600 ek gösterge verilmesine ilişkin yasa teklifinin gündeme alınması için verdiği önerge; AKP ve MHP’li vekillerin oyları ile reddedildi. CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun da aynı konuda bir soru önergesi vererek,  seçim öncesi verilen sözlerin tutulmasını istedi. Zaman ve mekân ayrımı gözetmeksizin 24 saat görev alan, özverili çalışmaları ile zor koşullarda çalışan polislerin hak ettiği maaşta yaşamadığını kaydeden Aygun, “Söz namustur. Sözünüzü tutacak mısınız” diye sordu.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, emniyet mensuplarının 3600 ek göstergeye sahip olmaları için verdiği yasa teklifinin dün TBMM’de görüşülmesini istedi. Erol’un verdiği önerge, iktidar partisinin ve MHP’li vekillerin oyları ile reddedildi. Erol, yasa teklifinde ağır ve yıpratıcı koşullarda çalışan emniyet mensuplarının hak ettiği maaşı alamadığına işaret ederek, polislerin saygın, itibarlı ve güvenilir bir hayat sürdürmesi gerektiğini vurguladı.

CHP Tekirdağ Vekili Dr. İlhami Özcan Aygun da bu konuda TBMM’ye bir soru önergesi verdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seçim vaatlerini anımsatan Aygun  “Polislerimizin ek göstergelerinin 3 bin 600’e çıkarılarak, hak ettikleri maaşları almaları, emekli olduklarında da emekli aylıkları ve ikramiyelerinin arttırılması hepimizin boynunun borcudur. Sözünüzü tutacak mısınız” diye sordu.

CHP’nin Seçim Bildirgesi’nde polislerin ek göstergesinin 3 bin 600’e çıkarılması yönünde söz verdiğini, aynı konuda AK Parti’nin de seçim vaadinde bulunduğunu anımsatan Aygun, şöyle devam etti:

“Polislerimizin ek göstergesinin 3 bin 600’e çıkarılması yönündeki sözünüzü ne zaman yerine getireceksiniz? CHP’nin bu konudaki yasa tekliflerinin yasalaşması için destek verecek misiniz?”