CHP’NİN 2 ANKETİNDEN DE O İSİM ÇIKTI

CHP’NİN 2 ANKETİNDEN DE O İSİM ÇIKTI
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’nde CHP Genel Merkezi belediye başkan adayını belirlemek için kamuoyu eğilimi ve sivil toplum kuruluşu araştırması yaptı. CHP’nin 2 eğilim yoklamasında birinci çıkan ismi aday göstereceği...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’nde CHP Genel Merkezi belediye başkan adayını belirlemek için kamuoyu eğilimi ve sivil toplum kuruluşu araştırması yaptı. CHP’nin 2 eğilim yoklamasında birinci çıkan ismi aday göstereceği kaydedildi.

SÜLEYMANPAŞA VE HAYRABOLU’DA ADAYI HALK BELİRLEYECEK

Edinilen bilgiye göre CHP, Büyükşehir’de ve 4 ilçede mevcut başkanlarla devam etme kararı aldı. Saray’da ise temayülde birinci çıkan isimle devam kararı verildi. Yine CHP Genel Merkezi Merkez Süleymanpaşa ve Hayrabolu’da ise kamuoyu eğilim yoklaması ve STK eğilimini dikkate alma kararı aldı.

5 BİN KİŞİYLE YÜZYÜZE VE TELEFONDA ANKET

Buna göre parti merkezinin akredite ettiği bir firma Süleymanpaşa’da kamuoyu eğilim yoklaması yaptı. Yaklaşık 5 bin kişi üzerinde yapılan araştırmada CHP’de aday olarak kimi görmek istedikleri soruldu. Yüz yüze ve telefonla olmak üzere 2 şekilde yapılan araştırma rapor edilerek genel merkeze sunuldu.

STK’LARA SORULDU

Diğer yandan ise genel merkez tarafından görevlendirilen 5 kişilik ekip Tekirdağ’da adaylar yüz yüze görüşerek STK’lara görüşleri sunuldu. Bu görüşme sonunda hazırlanan raporda genel merkeze iletildi.

2 EĞİLİMDEN DE EŞKİNAT ÇIKTI

CHP Genel Merkezi’nden edinilen bilgiye göre kamuoyu eğiliminden mevcut başkan Ekrem Eşkinat’ın birinci çıktığı, Eski İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu’nun ise ikinci çıktığı öğrenildi. 2 aday arasında farkın çok fazla olmadığı da gelen bilgiler arasında. STK eğiliminden ise mevcut Başkan Ekrem Eşkinat’ın açık ara önde çıktığı belirtildi.