ÇINARLI KADIN MUHTARA EMANET

ÇINARLI KADIN MUHTARA EMANET
Çınarlı Mahallesi Muhtar Adayı Necla Pınar, gece gündüz seçim çalışmalarına devam ediyor.  Tek tek evleri ziyaret eden Pınar, seçildiğinde mahallelinin gönül rahatlığı ile ulaşabileceği muhtar olacağı sözünü veriyor....

Çınarlı Mahallesi Muhtar Adayı Necla Pınar, gece gündüz seçim çalışmalarına devam ediyor.  Tek tek evleri ziyaret eden Pınar, seçildiğinde mahallelinin gönül rahatlığı ile ulaşabileceği muhtar olacağı sözünü veriyor. Kadınların desteğini alan Pınar’ın muhtar seçilmesine artık kesin gözü ile bakılıyor.

MAHALLEYİ HERGÜN MEKİK DOKUYOR

Yaklaşık 100 gündür seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Çınarlı Mahallesi Muhtar Adayı Necla Pınar, dur durak bilmeden azalarıyla birlikte mahallede ziyaret edilmedik insan bırakmadı.. 100 günlük seçim maratonunda kahvehaneleri ikişer defa ziyaret eden Pınar, hemşeri dernekleri üyeleriyle de sık sık bir araya gelerek istek ve önerilerini dinliyor. Mahallelinin sıkıntı ve sorunlarını tek tek dinleyerek not eden Pınar, vatandaşlara genci yaşlısı kadını erkeği ile ulaşılabilir bir muhtar adayı olacağını söylüyor.

EN BÜYÜK DESTEĞİ KADINLARDAN ALIYOR

Ziyaretlerini ev ziyaretleri olarak sürdüren Pınar, mahallede kadınların misafiri oluyor.  1965 Tekirdağ doğumlu evli ve 2 çocuk annesi Pınar, “Tekirdağ’ımızın en büyük mahallelerinden biri olan Çınarlı Mahallemize muhtar adayıyım. Mahallemizin sıkıntı ve sorunlarını çok iyi biliyorum. 40 yıldır bu mahallede yaşıyorum.  Artık mahallemize kadın eli değme vakti gelmiştir. Kadının elinin değdiği her yer güzelleşir. Ben ve 8 arkadaşım Çınarlı Mahallesi yönetimine talibiz. Bize evlerini açan kadınlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onların Necla ablası olarak her daim onların yanında olacağım” Dedi.

NEFRET EDİLEN DEĞİL SEVİLEN MUHTAR OLACAĞIM

Pınar, “Vatandaşlarımızın ayağına gidip onları dinliyoruz. Herkes kapısını sonuna kadar bizlere açıyor. Göçle gelen nüfusun fazla olduğu mahallemizde hemşeri derneklerimizi ziyaret ederek misafirleri oluyoruz. Bize güvenen sevgili hemşerilerimi gönül dolusu kucaklıyorum. Muhtar olduğum günden itibaren onların her daim yanında olacağım. Mutluluğunu acılarını paylaşacağım. Sorun ve sıkıntılarını aşmak için birlikte çaba harcayacağız. Nefret edilen değil sevilen muhtar olacağım. Bütün yardımları eşit şekilde vatandaşlarımıza ulaştıracağım.” dedi.

GECELİ GÜNDÜZLÜ ZİYARETLERE DEVAM EDİYOR

Pınar, “Ziyaretlerimiz geceli gündüzlü devam ediyor. Bazı iş yerlerini 2, 3 defa ziyaret ettik. Esnafımızı tek tek dolaştık. Evlere konuk oluyoruz. Bu süreçte en büyük desteği kadınlarımızdan aldım. Onların inançları bana güç veriyor. Kadının ayağa kalktığı bir toplum gelişir güzelleşir. Mahallemizde değişimi başlatacağız” dedi.