PAMUK HELVA VE BALON DAĞITTILAR

PAMUK HELVA VE BALON DAĞITTILAR
İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı ve yönetimi, İyi Parti Belediye Meclis Üyesi adaylarının da katıldığı etkinlikte aileleri ile birlikte güzel havada zaman geçiren çocuklara balon...

İYİ Parti İl Başkanı Sertaç Alkaya, Süleymanpaşa İlçe Başkanı Ali Darıcı ve yönetimi, İyi Parti Belediye Meclis Üyesi adaylarının da katıldığı etkinlikte aileleri ile birlikte güzel havada zaman geçiren çocuklara balon ve pamuk helva dağıtımı yapıldı.

Tekirdağ Süleymanpaşa İyi parti İlçe başkanlığı Pazar günü Sahil Dolgu alanında çocuklara yönelik " İyi Parti İyi Gelecek " temalı bir etkinliğe imza attı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Alkaya, “Neden Çocuk; Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Ulu önderin dediği gibi:Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.  Ülkemizdeki tüm çocukların sağlıklı, çağın gereklerine uyumlu eğitimi alabilen, temel ihtiyaçları devlet tarafından karşılanabilen çocuklar olmaları için çalışıyoruz. Türkiye’nin mutluluğu çocuklarımızın mutluluğuna, Türkiye’nin gelişmesi çocuklarımızın gelişmesine bağlıdır. Ebedi liderimiz Mustafa Kemal Atatürk, bu temel gerçeği unutmayalım diye etkinliklerimize devam edeceğiz.  Adalet Bakanlığı verilerine göre, çocuklara yönelik suçlar, son 10 yılda 3 kat artmıştır. Bunların yüzde 70’i 11 yaşın altında. Yine çocuğa yönelik suçlarda ülkemiz 3’üncü sırada. TÜİK verilerine göre, ülkemizde işlenen suçların yarısı çocuklara karşı işleniyor. Birinci sırada İstanbul, ikinci sırada İzmir, üçüncü sırada Adana var. TBMM’de çocuk istismarını önleme yasası suçlulara ne ceza verileceğini, yani işlenmiş suçu cezalandırmak dışında önleyici bir çözüm içermemiştir. Üstelik, çocukları mağduriyetten koruyacak önemli kurumlardan biri olan rehberlik öğretmenliği, bu iktidar tarafından yönetmelikle işlevsiz hale getirilmiştir. Çocuğa karşı işlenen suçlar dışında, hırsızlık, yaralama, uyuşturucu gibi suçlarda artış oranı son altı yıl için yüzde 80 civarındadır. Ülkemizin önemli üniversitelerinden birinin araştırmasına göre, bizim çocuklarımızın 7 milyon 510 bini yeterince ısınamıyor ve karnını doyuramıyor. Durum bu kadar acı ve vahimken, iktidar bu konuda devekuşu sendromuna girmiş durumda. Kafasını kuma gömüp yandaşlarla iş yapmak derdine düşmüştür. İYİ Parti olarak biz, bu tür etkinliklerle sadece bir kesimin çocukları bayram yapsın diye değil, 81 ilimizde yaşayan tüm çocuklar mutlu olsun diye çalışıyoruz. Güzel ülkemizin tüm çocuklarının kahkahaları sokakları, parkları doldurunca biz hedefimize ulaşmış olacağız. Tüm çocukların mutluluğunu hedeflemek, ülkenin refah ve huzur içinde olması demektir” dedi.

Etkinlik alanını Millet İttifakı'nın Süleymanapaşa Adayı Ekrem Eşkinat ziyaret etti.

Bundan sonraki zamanlarda da çocuklara ve annelerine yönelik daha bir çok organizasyonlarının olacağı belirtildi.