ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİ

ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİ
Çorlu Omurtak Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtı’na gerçekleştirilen saldırının ardından, ilk tepki CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’dan geldi.Çirkin saldırı hakkında yazılı basın açıklaması yayınlayan...

Çorlu Omurtak Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtı’na gerçekleştirilen saldırının ardından, ilk tepki CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’dan geldi.

Çirkin saldırı hakkında yazılı basın açıklaması yayınlayan Aygun, ‘’ Ülkesine bağımsızlık, özgürlük, ulusal onur ve demokrasi getiren Atatürk’e saygısızlık yapanın bu topraklarda yeri yoktur. Bizler, O’nun izinde hiç durmadan yürüyeceğimize ant içiyoruz. Çünkü Atatürk, Türkiye’dir! Atatürk’e saldırı, Türkiye’ye saldırıdır!’’ sözlerine yer verdi.

Çorlu Omurtak Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtı’na gerçekleştirilen saldırının ardından, ilk tepki CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun’dan geldi. Çirkin saldırı hakkında yazılı basın açıklaması yayınlayan Aygun, ‘’ Ülkesine bağımsızlık, özgürlük, ulusal onur ve demokrasi getiren Atatürk’e saygısızlık yapanın bu topraklarda yeri yoktur. Bizler, O’nun izinde hiç durmadan yürüyeceğimize ant içiyoruz. Çünkü Atatürk, Türkiye’dir! Atatürk’e saldırı, Türkiye’ye saldırıdır!’’ sözlerine yer verdi.

Ayrıca Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Kadir Mısıroğlu ziyaretini de sert bir dille eleştiren CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, şu ifadeleri kullandı;

‘’Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın önderi ve eşsiz devrimci Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. Yılında, Atamıza ve manevi mirasına art arda yapılan saldırılar, vatandaşımızın sert tepkileri ile püskürtülmektedir. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen, “milli ve yerli” kimlikten uzak fesli Kadir Mısıroğlu’nu resmi kıyafetiyle 9 Kasım’da ziyaret edip, bu ana ilişkin görüntüleri 10 Kasım’da basına servis etmesi, AK Parti iktidarından ise hiçbir tepki gelmemesi Atatürk’ü hazmedemeyen cepheyi ele vermiştir! İşte bu cepheden güç alan kimi meczuplar, Atatürk heykellerine saldırmaya başlamıştır.

‘’BU SALDIRI TESADÜF DEĞİLDİR’’

Tekirdağ ilimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılını kutladığımız bu anlamlı günde Çorlu ilçesinde “Çiğdem B.” isimli bir kadının elinde balta ile Atatürk Anıtı’na saldırması, tesadüf değildir. Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın ve emperyalizme karşı savaşın önemini bilen, Trakya Kuvayı Milliye’sinin adı altında savaşarak özgürlük için mücadele eden ve Atatürk’e sözde değil özde bağlı Trakyalı vatandaşlarımızın tepkisi üzerine söz konusu meczup elindeki baltasını çarşafına gizlemiş ve “Allah emrinde galiptir” diye bir yazı bırakarak kaçmıştır!

‘’BU SALDIRILAR BAĞLILIĞIMIZI DAHA DA GÜÇLENDİRİR’’

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, “Çiğdem B.” adlı saldırganın yakalandığını ve hak ettiği cezayı alacağını bildirmiştir. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Atatürk’e hakareti ile ünlü Kadir Mısıroğlu’nu ziyaretinden sonra gelen bu saldırılar, vatandaşımızın Atatürk ve O’nun ilkelerine olan bağlılığını daha da güçlendirmektedir. Gece ne kadar karanlıksa, yıldızlar o kadar parlaktır! Artık karanlık ile yıldız daha iyi ayrışmaktadır. Zoraki olarak çelenk koyanlar ya da Anıtkabir Özel Defteri’ne yazı yazanlar, zahiri davrandıklarını açığa çıkarmıştır. Atatürk düşmanları ile kurulan özel dostluklar, sahici düşüncelerin yansımasıdır! Cepheler netleştikçe, vatandaş da sahici tepkiler vermektedir.