11 İLÇE ADAYI TANITILDI

11 İLÇE ADAYI TANITILDI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in katılımı ile Cumhur ittifakının 11 ilçe adayı kamuoyuna tanıtıldı.Süleymanpaşa Yeni Kültür Merkezinde düzenlenen aday tanıtım toplantısına AK Parti...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in katılımı ile Cumhur ittifakının 11 ilçe adayı kamuoyuna tanıtıldı.

Süleymanpaşa Yeni Kültür Merkezinde düzenlenen aday tanıtım toplantısına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, TBMM Başkanvekili ve Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, Tekirdağ Milletvekilleri Çiğdem Koncagül, Mustafa Yel, AK Parti İl Başkanı Mülahim Kuru, ilçe başkanları, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mestan Özcan ve çok sayıda partili katıldı.

"CUMHUR İTTİFAKI KAZANACAK"

AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, burada yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin çok önemli olduğunu belirterek, "İnşallah seçimlerde hep beraber göreceğiz. Cumhur İttifakı büyük bir güçle bu seçimlerden çıkacak." ifadelerini kullandı. Çelik, 31 Mart'ta demokrasi bayramı kutlanacağını söyledi. Tekirdağ'ın bayramını şimdiden kutladığını belirten Çelik, "Tekirdağımızın Türkiye'de inşa ettiğimiz istikrara, Türkiye'de yürüdüğümüz 10 yılda 100 yıllık bu yola ne kadar büyük destek verdiğini, 15 yılda yüzyıllar boyu sürecek bir yolculuğu beraber kat ettiğimizi biliyoruz." diye konuştu. Çelik, partisinin siyaset anlayışında milletin dediğinin olduğuna dikkati çekerek, "Türkiye'nin geleceğinde söz söylemeye hakkı olan yüce milletimizdir. Millet ne derse o olacaktır. Şimdiye kadar o olmuştur, bundan sonra da o olacaktır. Dönemimizde genç kardeşlerimizin ve ana kademenin çok çalıştığını biliyorum ama hakikati söylemekten geri durmayacağım. En çalışkanların kadın kollarımız olduğunun farkındayım. Burada birinci teşekkürü kadın kollarımıza veriyorum." şeklinde konuştu.

ADAYLARIN 2’Sİ MHP 9’U AK PARTİ’DEN

Çelik'in konuşmasının ardından AK Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinde Tekirdağ ilçe adayları açıklandı. Çerkezköy-Süleyman Kozuva, Kapaklı-Mustafa Çetin, Çorlu-Serkan Erçili, Ergene-Hamdi Sarıer, Hayrabolu-Osman İnan, Marmaraereğlisi-Mithat Soylu, Malkara-Gediz Coşkun, Süleymanpaşa-Cüneyt Yüksel, Şarköy'de Can Gürsoy oldu. Cumhur İttifakı olarak MHP'nin aday çıkaracağı ilçeler ise Muratlı ve Saray olarak açıklanırken Saray'da Özkan Yaman, Muratlı'da ise Ali İnan oldu.