ERDOĞAN TEKİRDAĞ’A GELİYOR

ERDOĞAN TEKİRDAĞ’A GELİYOR
Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ’da gelerek AK Parti ve MHP’nin 11 ilçe belediye başkanlarını açıklayacak.11 İLÇENİN CUMHUR İTTİFAKI ADAYINI TANITACAKTekirdağ Odak Haber’in AK Parti...

Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ’da gelerek AK Parti ve MHP’nin 11 ilçe belediye başkanlarını açıklayacak.

11 İLÇENİN CUMHUR İTTİFAKI ADAYINI TANITACAK

Tekirdağ Odak Haber’in AK Parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre programı henüz netlik kazanmayan Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhur ittifakının 11 ilçedeki adaylarını açıklamak için Tekirdağ’a geleceği öğrenildi. Ocak ayının sonuna doğru 27 Ocak’ta Tekirdağ’a gelmesi beklenen Erdoğan’ın yine Atatürk Spor Salonu’nda aday tanıtım törenine katılacağı belirtildi.

İPTAL NEDENİ ERDOĞAN’IN TEKİRDAĞ ZİYARETİ

AK Parti Tekirdağ İlçe Belediye Başkan Adayları tanıtım toplantısı, 13 Ocak 2019 Pazar Günü Tekirdağ Yeni Kültür Merkezinde yapılacak program ile belirlenecekti. AK Parti Genel Merkez Sözcüsü ve MYK Üyesi Ömer Çelik’in katılım sağlayacağı program nedeni açıklanmadan ileri bir tarihe ertelenmişti. Ertelemenin nedeni ise ortaya çıktı. Erdoğan’ın Tekirdağ adaylarını kendi açıklayacağı için programı iptal ettiği ve aday tanıtım programının yeniden Erdoğan’ın programına göre düzenlendiği öğrenildi.

MHP İLE İTTİFAKTA SONA GELİNDİ

Öte yandan Ak Parti’nin 9 ilçede aday çıkartacağı 2 ilçede ise MHP’nin aday göstereceği öğrenildi. Genel Merkezler nezdinde yapılan görüşmede, Cumhur ittifakının olduğu illerin ilçelerinde hangi parti bir önceki seçimde ikinci parti olarak çıktıysa o partinin adayı ile seçime gidileceği kaydedildi. Buna göre en son yerel yönetim seçimlerinde Hayrabolu ve Saray’da ikinci parti olarak çıkan MHP’ye bu ilçelerin verileceği ileri sürüldü.