Cumhuriyet tarihinin Tekirdağ’a yapılan en büyük yatırımı 15 güne açılıyor

Cumhuriyet tarihinin Tekirdağ’a yapılan en büyük yatırımı 15 güne açılıyor
FERHAT AKGÜNTekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde Asyaport Limanı ve turizm beldeleri ile D 110 karayolunun bağlantısını sağlayacak olan 6.5 kilometrelik duble yol ve kavşak projesinde sona gelindi. Cumhuriyet tarihinin Tekirdağ’da...

FERHAT AKGÜN

Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde Asyaport Limanı ve turizm beldeleri ile D 110 karayolunun bağlantısını sağlayacak olan 6.5 kilometrelik duble yol ve kavşak projesinde sona gelindi. Cumhuriyet tarihinin Tekirdağ’da yapılan en büyük kavşak projesi olan bağlantı yolu 15 güne hizmete girecek.

YILAN HİKAYESİNE DÖNMÜŞTÜ, MUTLU SONA YAKLAŞTI

Tekirdağ’ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde Asyaport Limanı ve Kumbağ, Barbaros, Uçmakdere, Şarköy ile D 110 karayolunun bağlantısını sağlayacak olan 6.5 kilometrelik duble yol ve kavşak projesi inşaatı tamamlandı. Asfalt atılan yol 15 güne hizmete girecek.

YAZ TRAFİĞİ SON BULACAK

Özellikle yaz tatil günlerinde nufusu 100 binin üzerine çıkan Kumbağ’da hafta sonu trafiği şehir merkezine kadar uzanıyordu. Bu sayede uzun kuyruklar son bulacak. Kamyon ve ağır tonajlı araçların Altınova Mahalllesi’ni kullanması nedeniyle vatandaşlardan yoğyun şikayet alıyordu. Hem araç hem de kamyon trafiği yeni bağlantı yoluyla son bulacak.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK KAVŞAK PROJESİ

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, “İlimiz ulusarası lojstik alanında çok önemli bir hale geldi. Tekirdağ lojistikte Türkiye’de merkez oldu. Asyaport Limanı ile birlikte bu bölgemizde hareketlilik arttı. Özellikle Barbaros’tan uygun olmayan bir yolla bağlantı sağlanıyordu. Yeni yolla birlikte bu uygunsuz yoldan kurtulmuş olacağız. Yine turizm beldemiz Kumbağ ile de bağlantı sağlanacak. Bu bölgedeki araç trafiği rahatlayacak. Hükümümetimizin tek kalemde Tekirdağ’a yaptığı en büyük kavşak projesi. 15 güne yol hizmete girecek. Tekirdağ’ımıza hayırlı olsun”

DARISI HAYRABOLU YOLUNUN BAŞINA

Çok kez yolun yarım kalması ile ilgili açıklamalarda bulunan ve konuyu gündemde tutan CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, “Yolun bitiyor olması şehrimiz açısında önemli bir gelişme. 2015 yılında başlayan proje ödenek yetersizliği nedeniyle durmuştu. Çok defa mecliste gündeme getirdik. Projenin yeniden başlaması ve ödemek ayrılması için mücadele verdik. Dünyanın çeşitli yerlerinden Asyaport Limanı’na gelen konteynırların şehir merkezini görmeden bağlantılarını sağlanması ve Kumbağ, Barbaros’ta yaşayan insanlarımızı da trafik felcinden kurtarılması için önemli bir projeydi. Hayrabolu yolu da aynı durumda. Darısı orasının da biran önce bitirilmesi gerekiyor” dedi.