YÜKSEL, ALBAYRAK’A MEYDAN OKUDU

YÜKSEL, ALBAYRAK’A MEYDAN OKUDU
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ramazan ayı nedeniyle Süleymanpaşa ilçesinde görev yapan basın mensupları ile iftarda bir araya geldi.Tekirdağ Ticaret ve Sanayi odası restorantında gerçekleşen iftar programına,...

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ramazan ayı nedeniyle Süleymanpaşa ilçesinde görev yapan basın mensupları ile iftarda bir araya geldi.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi odası restorantında gerçekleşen iftar programına, Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Başkan Yardımcıları Gökhan Saygı ve Sabri Çınar, Fen İşleri Müdürü, Belediye Meclis Üyeleri ve Süleymanpaşa’da görev yapan basın mensupları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile aralarında ki uyumsuzluğun Kadir Albayrak’tan dolayı değil, Daire Başkanları yüzünden yaşandığınun altını çizdi.

4 GÜNDE 6 SANATÇI GELECEK!

Kiraz Festivalinin program şemasını açıklayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ; ‘’ Kiraz Festivali ile ilgili yoğun bir çalışma devam ediyor. Hatta buradan çıktıktan sonra komite tekrardan toplanacak. Sanatçılar belli oldu, organizasyonun şeması belli oldu bu hafta davetlerin hepsini yapmaya başlayacağız. 5 Haziran akşamı başlıyor ama asıl organizasyon da 6 haziran başlıyor. 6 Haziran akşamı yerel sanatçılarımıza öncelik verelim istedik. Gelsinler sanatlarını icra etsinler, gençlerimiz de eğlensinler istedik. Perşembe günü de asıl organizasyon başlayacak. Sanatçıları söyleyebilirim sözleşmeleri yapıldığı için. Zara gelecek, Kibariye gelecek, Mehmet Erdem ve Bengü gelecek, Pazar günü de Buray ve Tuğba Yurt geliyor. Toplamda 6 tane sanatçı ile yapacağız 4 gün boyunca. Yerel sanatçılarımız hariç. İnşallah güzel bir organizasyon olacak.’’ Şeklinde konuştu.

KASAMIZDAN BİR LİRA BİLE ÇIKMAYACAK!

Gerçekleşecek olan Kiraz Festivalinde Süleymanpaşa Belediyesinin kasasında para çıkmaması için yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerinin altını çizen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Yüksel; ‘’Kiraz festivalinde de Süleymanpaşa Belediyesinin kasasından para çıkmaması ile ilgili yoğun çabamız var. Biliyorsunuz önce ki yıllarda birinde 800 bin tl zarar edilmişti, diğerinde 600 bin TL zarar açıklandı, Allah nasip ederse bu sene biz Süleymanpaşa Belediyesinden zarar etmeyi bir kenara bırakın para çıkmasın diye uğraşıyoruz. Büyük bir kısmını da hallettik. Allah nasip ederse onu da sponsorlarla yapıyoruz. Kiraz Festivalinde de yoğun bir kalabalıkla, Süleymanpaşa’ya yakışır bir festival yapacağız. İlk festivalimiz olacak, Allah’ın izniyle başaracağız.’’ Dedi.

PAZARLIKLARI BİZZAT KENDİM YAPTIM!

Sanatçılarla pazarlıkları kendisinin yaptığını belirten Başkan Yüksel; ‘’Tekirdağ kiraz festivali Tekirdağ komitesi tarafından organize ediliyor, herhangi bir organizasyon ve aracı ile çalışılmadı. Sanatçıların tamamı ile ben kendim pazarlık yaptım. Dolayısıyla buna benzer söylemler duyuyorum ihale ona verilmiş, buna verilmiş. Böyle bir şey yok arkadaşlar. Dediğim gibi biz belediye kasasından para çıkmadan bu organizasyonu yapmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla da herhangi bir organizatöre de gel kardeşim bu işi yap diyecek durumda değiliz. ‘’ ifadelerini kullandı.

KAPI KAPI GEZME DEFTERİNİ KAPATACAĞIZ!

Tekirdağspor ile ilgili büyük projelerinin olduğunu belirten Başkan Yüksel;‘’Kampanya dönemimizde de sık sık söylediğimi Tekirdağspor meselesi var. Tekirdağspor ile ilgili şuanda yönetimde ki başkanlarımız kongre kararı aldılar. Bu konuyla ilgili önümüzde ki günlerde kongre yapılacak. Allah nasip ederse biz öncelikli olarak Tekirdağspor’a sahip çıkan bir Süleymanpaşa Belediyesi olacağız. Daha sonra ki dönemde de Allah nasip ederse Süleymanpaşa Belediyesi Tekirdağspor A.Ş olarak belki de  bu konuda Tekirdağspor’un faaliyetlerini daha yoğun bir şekilde yürütmek istediğimizi söylemiştik. Aynen söylediğimiz yerden devam ediyoruz. Artık Tekirdağspor Kulübü kapı kapı gezipte herkesten para isteyen bir kulüp olmaktan çıkacak. Bu defteri kapatacağız.’’ Dedi.

BÜYÜKŞEHİR’İN BİR TEK DELİKLİ KURUŞU YOK !

Kiraz Festivali için Büyükşehir Belediyesinin bir tek delikli kuruş vermediğini belirten Cüneyt Yüksel; ‘’Kiraz Festivalinin ismi Tekirdağ. Tekirdağ Kiraz festivali diye geçiyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığının bir delikli kuruş katkısı bu organizasyonda yok. Çok zoruma gittiği için bunu söylemek zorundayım ki Kadir Başkana da bu konuda defalarca kez ‘’Başkanım Daire başkanlarınız yazdığı yazıları lütfen siz okuyun’’ diye. Resmen ukala bir şekilde bize şöyle bir yazı yazmışlar, sanki sahil babalarının malıymış gibi bunu açık ve net bir şekilde söylüyorum. Size sahili verdik, çimlere zarar verirseniz bedelini ödersiniz demiş. Haddini bileceksiniz. Ben Süleymanpaşa’nın seçilmiş bir belediye başkanıyım, sahil Süleymanpaşa’da yaşayan 200 bin hemşerimizin malıdır ve bu şehirde yaşayan 200 bin vatandaşımızda bu belediye başkanlığını bana vermiştir. İste beğenin ister beğenmeyin. Sizin müdürleriniz Süleymanpaşa belediye başkanına böyle bir yazı yazma haddine de yetkisine de sahip değildir. Madem para vermiyorsunuz, vermeyin de zaten istemiyoruz. Parayı kenara bıraktık. Biz hiçbir şeyi gayri resmi yapmak istemiyoruz, daha öncede açıklamıştım. Dedik ki sizin ihaleniz mevcut, ses sistemleri ve basım işlemleri ile ilgili sizin hazır ihaleniz var. Bizi doğrudan temin yapmak zorunda bırakma zaten paramız yok, biliyorsunuz. Bunu siz yapın dedik. 600 bin liralık bir yazı yazılmış daha önce ki yazılarda da vardır yardım istemiş belediye, bizde aynısını yazdık usulen vermeyeceğini zaten biliyorduk. Çünkü diğer festivallere de vermediğini söyledi Kadir Başkan, Allah’ı var. Ama ses sistemleri ve matbaa işlemleri ile ilgili insan bu şehirde, insanlarla yüzyüze baktığı bu ilçede en azından bu kadar ufak şeyler için taşın altına elini koyabilirdi Kadir Başkan.Maalesef bunu da yapmadı ama bizde Süleymanpaşa’nın organize ettiği bu festivale Tekirdağ Büyükşehir’in amblemini koymayacağız. Çünkü sahil onların kendi malı değil. Bu belediyenin sorumluluğu altında bulunan benimde malım değil.’’ Diyerek sözlerine devam etti.

HER TÜRLÜ DİLİ HER YERDE KULLANIRIZ !

Süleymanpaşa’da yaşayan 200 bin vatandaşın hakkı için her türlü dili her türlü ortamda kullanacaklarını belirten Yüksel; ‘’Bizim Büyükşehir Belediye Başkanımızla hiçbir sorunumuz yok, dışarıda çok konuşuluyor. Özellikle Cüneyt Yüksel’in hiç olmadı, olamazda. Ama maalesef daire müdürleri ile ilgili sıkıntımız var. Bunu da yapmaya devam ederlerse biz tekrardan farklı muhalefet yaparmış gibi konuşmaya başlamak zorunda kalırız. Süleymanpaşa Belediyesi ile Büyükşehir’in arasında ki uyumsuzluğun faturası vatandaşlarımıza yansır. Biz böyle bir durumun olmasını istemiyoruz. Ama sen Süleymanpaşa’da yaşayan 200 bin hemşerimin haklarını savunmamızla alakalı bize görev vermiş. Dolayısıyla da biz bu hakkı savunmak ile ilgili her türlü dili her ortamda kullanırız. Bu kadarda net. ‘’ diyerek sözlerini noktaladı.