‘’CÜNEYT YÜKSEL YERİNE BİZE MUHALEFET ETTİ’’

‘’CÜNEYT YÜKSEL YERİNE BİZE MUHALEFET ETTİ’’
CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan adayı İlker Yağcıoğlu gerçekleştirdiği basın toplantısında rakibi Murat Emre Kervancılara yönelik eleştirel soruları yorumsuz bıraktı ve rakibini eleştirmekten kaçınıp birlik beraberlik...

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan adayı İlker Yağcıoğlu gerçekleştirdiği basın toplantısında rakibi Murat Emre Kervancılara yönelik eleştirel soruları yorumsuz bıraktı ve rakibini eleştirmekten kaçınıp birlik beraberlik mesajı verdi.

Gazeteci Necmi Işıksal’ın  ‘’Murat Emre Kervancılar daha önce yaptığı basın toplantısıyla ilgili olarak Kervancılar tıpkı Şafak Başa’nın Kadir Albayrak’a yaptığı gibi eleştirilerini Cüneyt Yüksel ve Ak Parti’ye yöneltmek yerine size yöneltti. Ayrıca Kervancılar’ın sahilde alınan ihaleler gibi akçeli işleri çok sevdiği konuşuluyor.  Sizde İlçe Başkanı olursanız bu işlerle ilgilenecek misiniz ?’’ sorusuna yanıtı partililer tarafından büyük beğeni topladı.

Yağcıoğlu “Öncelikli olarak ben hiçbir partili arkadaşımın, hiçbir partili kardeşimin bir biriyle ilgili olarak olumsuz ifadeler kullanmasını özellikle bu süreçte birbirimize bu kadar ihtiyacımız olduğu dönemde doğru bulmuyorum.

‘’CÜNEYT YÜKSEL YERİNE BİZE MUHALEFET ETTİ’’

Murat Emre arkadaşımızın basın toplantısını izledim, ben isterdim ki Murat Emre Kervancılar arkadaşımız da bizim görmediğimiz farklı konular vardır. Bu konuları bizden daha yüksek sesle dile getirsinler ve Cüneyt Yüksel’e muhalefet etsinler. Ama maalesef bizlere ve partimize yarar getirmeyen, bir kısmı kesinlikle doğru olmayan, ama burada değil danışma kurulu toplantısında yanıt vereceğimiz konular vardı. Bunları ben kamuoyunun takdirine sunuyorum. Diğer konuyla ilgili olarak tekrar ediyorum ben herhangi bir aday arkadaşımla ilgili söz söylemek istemiyorum. Ama kendimle ilgili şunu söyleyebilirim. Zaten ilçe başkanı olduğum dönemde bunu naçizane ispat ettim. Kesinlikle böyle bir yol izlemeyeceğiz. Bunun garantisini veriyoruz. Tüm adaylarımızın da vermesini umuyoruz. Ama bir taahhüt gelmedi.’’  Şeklinde konuştu.

MİNİBÜS PARASI SORULDU

Kervancılar’ın ilçe başkanlığı döneminde partiye minibüs alınması için gönderilen parayı kendi kullandığı iddialarının gazeteci Ertan Gence tarafından sorulması üzerine ise Yağcıoğlu,’’ Kervancılar benim arkadaşımdır. Bu konu da ben bir şey demeyeyim. Bu konuyla ilgili olarak çok fazla bir şey söylemenin bize yakışacağını düşünmüyorum.’’ Dedi. Ve konuyu ne doğruladı ne de yalanladı. Vekillerin desteği ne durumda sorusuna ise tüm vekillerimizle ve büyükşehir belediye başkanımızla görüşüyoruz. En ufak bir sıkıntı görmüyorum.’’ dedi.