YÜKSEL'DEN İŞSİZLİĞİ BİTİRECEK MÜJDE

YÜKSEL'DEN İŞSİZLİĞİ BİTİRECEK MÜJDE
Seçim çalışmalarına kahvehane ziyaretleri ile devam eden AK Parti’nin Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa’da işsizliği kökünden çözeceklerini söyledi. Yüksel, “Şuanda elimizde 10 bin  CV...

Seçim çalışmalarına kahvehane ziyaretleri ile devam eden AK Parti’nin Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa’da işsizliği kökünden çözeceklerini söyledi. Yüksel, “Şuanda elimizde 10 bin  CV var. Maalesef insanlarımıza iş veremez duruma geldik. Süleymanpaşa’ya en büyük hizmetimiz Süleymanpaşa Ekolojik Lojistik ve Endüstrü Bölgesi olacak. Görüşmelerimiz devam ediyor. Alt yapı hazırlıkları bitmek üzere. Burada 11 bin insanımız ekmek yiyecek” dedi.

AK Parti’nin Süleymanpaşa Belediye Başkan Adayı Cüneyt Yüksel, Çınarlı Mahallesi’ndeki Vanlılar Kıraathanesini ziyaret ederek, Süleymanpaşa’da yaşayan Vanlılar bir araya gelen Yüksel’e Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin ve partiler eşlik etti.

11 BİN SÜLEYMANPAŞALI’YA İŞ MÜJDESİ

Konuşmasına bir müjdeyle başlayan Yüksel, “Şuanda elimizde 10 bin CV var. Maalesef insanlarımıza iş veremez duruma geldik. Hükümet bu konuda destek veriyor. Ama demografik yapı bozulacak diye OSB yapılmasına Ekrem Eşkinat izin vermiyor. Allah nasip ederse Süleymanpaşa’ya en büyük hizmetimiz Süleymanpaşa Ekolojik Lojistik ve Endüstrü Bölgesi olacak. Görüşmelerimiz devam ediyor. Alt yapı hazırlıkları bitmek üzere. Burada 11 bin insanımız ekmek yiyecek. 1 nisan’dan itibaren bu işe start vereceğiz” dedi.

KİLİT TAŞIN ÜZERİNE ASFALT YAMA YAPIYORLAR

Konuşmasında belediyeyi eleştiri yağmuruna tutan Yüksel, “Kazı yapılan yerlere çamur doldurularak üzerine taş yapıyorlar. Bu Süleymanpaşa bunları gördü. Kilit taşın üzerine asfalt yama yapıyorlar. Yollarla ilgili bir sıkıntımız kalmayacak. Projelerimiz hazır. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun. Vanlı kardeşlerim 15 Temmuz gecesi beni yalnız bırakmadı. Ben ilçe başkanıydım. Vanlı kardeşlerim bana destek verdi. Birlik ve beraberliğimizi kimse bozamayacak. Bizim birbirimizden başka dostumuz yok” dedi.

ANADOLU GÜNLERİ DÜZENLEYECEĞİZ

Belediyeyi kazanması halinde memleket dernekleriyle birlikte Anadolu günleri düzenleyeceklerini söyleyen Yüksel, “1 Nisan’dan sonra Süleymanpaşa’da Anadolu günleri düzenleyeceğiz. Festival günlerimiz olacak. 81 vilayetten insan yaşıyor şehrimizde. Sahilde düzenleyeceğimiz festivalle Anadolu kültürü Tekirdağ’da yaşatılacak.” Diye konuştu.

SU FATURALARI ELEKTRİK FATURALARINI GEÇTİ

Su faturaları üzerinden belediyeye yüklenen Yüksel, “Su faturaları ile elektrik faturaları bir geliyor. Elektriği yurt dışından alıyoruz. Havadan yağan Allah’ın nimetini bize pahalıya satıyor. Biz Naip Barajı’nı 90 trilyona yaptık. Büyükşehirin bütçesi 1.5 katrilyon. Albayrak’ın elinde 15 Naip Barajı yapacak kadar para var. Süleymanpaşa’nın bütçesi 140 tirilyon. Sıfır borçla alınan belediye şuanda borç batağında. Tekirdağ’a girdiğinizde taştan başka ne görüyorsunuz. O taşların ne olduğunu anlayabiliyormusunuz. Yol yaptık diyorlar. O yaptıkları yollar seçime kadar çökecek dedim çöktü. Yollar bir bir çöküyor” dedi.

BANA EMANET OYLARINIZI VERİN

5 seneliğine emanet oyları isteyen Yüksel, “Bu dönemde kadınlarımıza ve köylerimize ağırlık bir proje hazırlayacağız. Kadınlarımızı evlere hapsettik. Köylerimiz ötelendi. Hanımlara yönelik projelerimiz ağırlıklı olacak. Onları önemsiyoruz. 1 Nisan’da bu şansız bize verin. 10 senedir hizmetsizlik defterini kapatmak istiyoruz. Bu tecrübe bu kardeşimizde var. 2.5 yıldır il başkanlığı yapıyorum. Ankara bürokrasini de çok iyi öğrendim. Bana emanet oylarınızı verin. Karşılığını hizmet olarak alacaksınız. Kürt Türk, Alevi, Sünni, Karadenizli ayırmadan hizmet edeceğim” dedi.

Konuşmanın ardından toplantı soru cevap olarak devam etti. Yüksel, bir soru üzerine Süleymanapaşa’da 3 büyük mahalleye gençlik merkezi yapacaklarını kaydetti.