DENİZDE CAN PAZARI

DENİZDE CAN PAZARI
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Barbaros mevkideki Asyaport limanı açıklarında, içerisinde 4 kişinin bulunduğu tekne alabora oldu. Limana ait bot ve deniz polisinin zamanında müdahalesi ile can pazarı yaşayan dört kişi son...

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Barbaros mevkideki Asyaport limanı açıklarında, içerisinde 4 kişinin bulunduğu tekne alabora oldu. Limana ait bot ve deniz polisinin zamanında müdahalesi ile can pazarı yaşayan dört kişi son anda kurtarıldı.

Tekirdağ Barbaros bölgesinde iddiaya göre, kıyıdan yaklaşık 1 Buçuk kilometre açıkta içerisinde Osman P, Çağlar P, Yüksel A ve Ebru A’nın bulunduğu 4 buçuk metrelik tekne yan tarafından dan dalganın çarpması ile alabora oldu. Tekne sulara gömülürken, teknedeki dört kişi denize düştü.

DENİZ POLİSİ VE LİMANA AİT TEKNE İLE KIYIYA ÇIKARILDILAR

Denizde bir süre dalgalar ile boğuşan 4 kişiyi, açıktaki başka bir teknedekiler fark ettiler. Durumu polise ihbar ettiler. Bir yandan da batan teknedekileri kurtarmaya yardım ettiler. Bu sırada olay yeri yakınlarındaki Asyaport Limanı güvenlik birimleri, limana ait bir bot ile yardıma koştular. Sudaki iki kişiyi kurtaran liman teknesine deniz polisi de gelerek yardım etti. Diğer iki kişiyi tekneye alan deniz polisi, 4 kişiyi Asyaport limanında bekleyen ambulanslara getirdi. İlk müdahaleleri 112 ekiplerince yapıldı. Daha sonra jandarma Osman P, Çağlar P, Yüksel A ve Ebru A’ın ifadesine başvurdu. Dört kişinin herhangi hayati tehlikeleri bulunmadığı öğrenildi.