DEVLET MİLLET ELLE ELE AÇILIŞ

DEVLET MİLLET ELLE ELE AÇILIŞ
Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan Altınova Mahallesi Polis Noktası açılış törenine katıldı.Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nün merkez Süleymanpaşa ilçesi Altınova Mahallesi'ndeki...

Vali Aziz Yıldırım, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan Altınova Mahallesi Polis Noktası açılış törenine katıldı.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü'nün merkez Süleymanpaşa ilçesi Altınova Mahallesi'ndeki yeni polis noktasının açılışı Vali Aziz Yıldırım, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Şahin Karakaş, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt'un da katıldığı törenle açıldı. Vali Yıldırım, insanın olduğu her yerde emniyet teşkilatının olduğunu belirterek, güvenlik güçlerinin vatandaşa hizmet için her zaman hazır olduğunu söyledi. Yıldırım, "Önemli olan vatandaşa hizmeti rahatça alabileceği bir yere götürmek. Burada yapılan da o. Daha önceki polis noktasının kaldırılmış olmasının eksikliğini hisseden emniyetimiz burada yeniden nokta kurma mecburiyeti hissetmiş. Bugün açılışını hep birlikte yapıyoruz" dedi.

İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, yeni polis noktasının hayırlı olması temennisinde bulunarak, "Burada önceden planlanan bir polis noktası vardı. Ama yapılmamış. Biz buraya geldiğimiz zaman muhtarımız bizden bir nokta yapılmasını talep etti. Hedefimiz karakol yapmaktı ancak imkanlarımız şu anlık karakol yapmaya yeterli olmadı. Valimizin destekleriyle karakol büyüklüğünde bir polis noktası yaptık" dedi.

Tören, Altınova Mahallesi Vedat Çeliker Camii İmam Hatibi Ahmet Faruk Arıcan’ın dua etmesinin ardından kurdele kesimiyle son buldu.