DİYANETTEN UMRE ÖDÜLLÜ YARIŞMA

DİYANETTEN UMRE ÖDÜLLÜ YARIŞMA
Üniversite öğrencileri arasında Hz. Peygamber sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak, Mevlidi Nebi Haftasına ilişkin bir farkındalık oluşturmak ve Başkanlığımızın gençlere yönelik hizmetlerine ivme kazandırmak amacıyla 2018...

Üniversite öğrencileri arasında Hz. Peygamber sevgisini ve örnekliğini canlı tutmak, Mevlidi Nebi Haftasına ilişkin bir farkındalık oluşturmak ve Başkanlığımızın gençlere yönelik hizmetlerine ivme kazandırmak amacıyla 2018 yılı Mevlidi Nebi etkinlikleri çerçevesinde ülke genelinde “Mevlidi Nebi Haftası Gençlik Bilgi Yarışması” düzenlenmesi planlanıyor.

“Mevlidi Nebi Gençlik Bilgi Yarışması” 22 Aralık 2018 tarihinde saat 14:00’da Tekirdağ il merkezlerinde icra edilecek.

Yarışmaya örgün veya açık öğretime devam eden 17-28 yaş aralığındaki üniversite öğrencileri katılabilecek. Son başvuru tarihi 19 Kasım 2018 olarak belirlenmiştir. Başvurular yarisma. diyanet.gov.tr adreslerinden bireysel olarak internet yoluyla gerçekleştirilecek. Yarışmaya ilişkin tüm duyurular bu internet sitesi(yarisma.diyanet.gov.tr) üzerinden ilan edilecek, ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacak. Yarışma neticesinde her ilden birincilik elde eden bir erkek ve bir kız öğrenci Başkanlığımızca umre ödülü ile ödüllendirilecek. Müftülükler imkânları nispetinde dereceye giren diğer öğrencileri ödüllendirecekler.

Yarışmacıların sorumlu oldukları eserler şunlardır:

1 - Hz. Muhammed ve Evrensel Mesajı, Prof. Dr. İbrahim Sarıçam,

Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları,

2 - Sorularla İslam, Komisyon, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları,

3 - Hayatın Tekrarı Yok, Dr. Ülfet Görgülü, Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları.

Yarışmacılar