TERCİHİ TEKİRDAĞ OLDU

TERCİHİ TEKİRDAĞ OLDU
Türkiye’nin en büyük yatırımlarından birisi olan ve dünyaya açılan kapı olarak değerlendirilen ASYAPORT Limanı Kanada ticaretinin de merkez noktası haline geliyor. Tekirdağlı iş insanı Ahmet Soyuer yaptığı açıklamada...

Türkiye’nin en büyük yatırımlarından birisi olan ve dünyaya açılan kapı olarak değerlendirilen ASYAPORT Limanı Kanada ticaretinin de merkez noktası haline geliyor. Tekirdağlı iş insanı Ahmet Soyuer yaptığı açıklamada Konteynırların Yunanistan Pire Limanı yerine Asyaport’tan transfer olacağını aktardı.

Konteyner taşıyıcısı Mediterranean Shipping Company (MSC) İtalya-Cenova, İngiltere-Liverpool ve Kanada-Montreal’e direkt uğrak yapacak yeni servisini bugün itibarıyla hizmete alıyor. ‘Canada Exspress 2’ ismi verilen bu servis ile Yunanistan’ın Pire Limanı’na gidecek yükler artık Tekirdağ Asyaport’tan aktarılacak.

PİRE LİMANI SERVİSTEN ÇIKARILDI

MSC yeni servisi ile yüklerin aktarma yapmadan direkt olarak İtalya, İngiltere ve Kanada’ya gönderimini sağlayacak. MSC, Pire Limanı’na uğramak yerine; İtalya-Cenova, İngiltere-Liverpool ve Kanada-Montreal uğraklarının eklendiği yeni servise Canada Express 2 adını verdi. Pire uğrağının servisten çıkmasıyla Tükiye’deki ihracat yükleri Asyaport üzerinden direkt olarak taşınacak ve bölge ülkelerinden gelen aktarma yükleri Asyaport aracılığıyla Türkiye’den gönderilecek.