DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ TEKİRDAĞ’DA GÖSTERİ YAPACAK

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ TEKİRDAĞ’DA GÖSTERİ YAPACAK
Tekirdağ Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tasavvuf Vakfı Tekirdağ Temsilciliği Tekirdağ’da 9 Aralık’ta Mevlana Hoşgörü ve Sema Programı düzenleyecek. Programda dünyanın en sema topluluğu gösteri yapacak.ÜCRETSİZ...

Tekirdağ Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tasavvuf Vakfı Tekirdağ Temsilciliği Tekirdağ’da 9 Aralık’ta Mevlana Hoşgörü ve Sema Programı düzenleyecek. Programda dünyanın en sema topluluğu gösteri yapacak.

ÜCRETSİZ OLACAK

Tekirdağ Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tasavvuf Vakfı Tekirdağ Temsilciliği Tekirdağ’da 9 Aralık’ta Atatürk Spor Salonu’nda Mevlana Hoşgörü ve Sema Programı düzenliyor. Saat 20:00’da başlayan program ücretsiz olacak.

SEMA KURSLARINA İLGİ YOĞUN

Vakıf çalışmaları hakkında bilgi veren Tasavvuf Vakfı Tekirdağ Temsilcisi Erdoğan Ören, “Tasavvuf Vakfı Tekirdağ Temsilciği olarak Tekirdağ’da ücretsiz sema ney, bendir, ilahi kursları veriyoruz. Her yaşta bay bayanlara kurslar veriyoruz. Burada yetişen semazenlerimizde programımızda gösteri yapacak. Önümüzdeki günlerde ise vakfımız ve gençlik merkezi ile birlikte gençlerimize bu kursları vereceğiz” dedi.

DÜNYANI EN BÜYÜK SEMA TOPLULUĞU

Sema gösterisi hakkında bilgi veren Ören, “Tekirdağ’da yapacağımız Şebi Aruz programı Mevlana’nın 745. ölüm yıldönümü bu kapsamsa yapılıyor. Tekirdağ’da 5. Kez düzenleyeceğiz. Geçmiş yıllarda ilgi yoğun olmuştu. Bu yılın teması Mevlana’da hoşgörü temalı bir mesnevi sohbeti olacak. Arkasında sema gösterisi olacak. Dua ve kapanış olacak. Bursa Karabaşi Veli Kültür Merkezi semazenleri gösteri yapacak. Bu topluluk dünyanın en büyük sema topluluğudur” dedi.